Oyunlarda 800x600 Çözünürlük ile Siyah Bant Sorunu

DashingCadogan

Hectopat
Daha fazla  
1366*768 bir çözünürlüğe sahibim. Oyunları 800*600 gibi farklı çözünürlüklerde açmaya kalkınca ekranın çoğu kısmı kara oluyor uyuşmadıkları için. Benim bu oyunu hem 800*600 çözünürlükte hem de ekranı tam doldurmuş biçimde oynamaya ihtiyacım var. Nasıl ayarlayabilirim ?

Bende mesela GTA San Andreas' ı 800x600 oynarken tam ekran oluyor ancak Assasin Creed 1 oynarken 800x600' de alttan ve üsten baya siyah boşluklar oluşuyor. Sanırım bu oyunlarla ilgili bir sorun.

1366*768 bir çözünürlüğe sahibim. Oyunları 800*600 gibi farklı çözünürlüklerde açmaya kalkınca ekranın çoğu kısmı kara oluyor uyuşmadıkları için. Benim bu oyunu hem 800*600 çözünürlükte hem de ekranı tam doldurmuş biçimde oynamaya ihtiyacım var. Nasıl ayarlayabilirim ?

Mönitör ayarıyla yaptım ben. 4:3 mönitörde açıksa 16:9'a getir. Veya ordan pencere modunu aç tam ekran yap işe yarayabilir olmuyorsa.

Mönitör ayarıyla yaptım ben. 4:3 mönitörde açıksa 16:9'a getir. Veya ordan pencere modunu aç tam ekran yap işe yarayabilir olmuyorsa.
Tam anlayamadım yani 800x600'ü seçersen daima 4:3 çözünürlük çıkıyor diye biliyorum yorumun için sağol biraz daha açsan konuyu :)

Black bars deniliyor. Ekran kartı ayarlarından ayar yapman lazım diye biliyorum.
Dostum tam olarak nasıl yapıcam bir kaynak var mı ya da yardımcı olabilir misin ? AMD bu arada ekran kartı ama GPU İntel

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı