Oyunlarda ağır derecede ping sorunu

meola147

Kilopat
CS:GO'da pingim 200'den aşağıya düşmüyor. LOL adlı oyunda ise 24 ping alıyorum bunu alma sebebim Riot Games'in sunucuları aşırı sağlam ama şöyle bir sıkıntı var oyunun yarısında pingim 150-300 çalkalanıyor. Valorant yükledim zar zor betasına kaydoldum pingim ilk başlarda normaldi herkes 50-60-70 civarı alıyordu ben de aynısını alıyordum taaaa ki ping 400-500 çıkıp uzun süre öyle kalana kadar sözün özü ne yapmalıyım bilmiyorum. TTNET fiber kullanıyorum. Ailemde marka takıntısı olduğu için başka Internet'e geçmeyi asla kabul etmiyorlar oysa şu anki lanet Internet'te işkence çekiyoruz. Bunun üstüne ısrarla 1 yıl kalma sözleşmesi imzaladılar...

LKcDJK.jpg

Dostum konuyu hortlartmak gibi olmasın çok özür dileyerek başlıycam. Senden bir isteğim var Discord kullanıyor musun? Beni dikkate alırsan çok teşekkür ederim. Sorununa gelecek olursak "DNS" serverini değiştirip tekrar deneyebilirsin daha hızlı "DNS"ler kullanarak.

Dostum konuyu hortlartmak gibi olmasın çok özür dileyerek başlıycam. Senden bir isteğim var Discord kullanıyor musun? Beni dikkate alırsan çok teşekkür ederim. Sorununa gelecek olursak "DNS" serverini değiştirip tekrar deneyebilirsin daha hızlı "DNS"ler kullanarak.

@Lovren Dediğinizi yaptım hiç ping çıkmadı rastlantı mı bilmiyorum biraz zaman geçsin anlarım çoook sağ olun. :)
Discord kullanıyorum.

Hangi DNS'i kullandınız?
Eskisine göre daha iyi oldu ama hala 400-500'e çıkmaya devam ediyor. Bu sorunu kökten çözmek için iyi İnternet lazım ama maddiyat el vermiyor. Ailem İnternet'e girmediği zamanlar çok ama çok çok rahat şekilde gram ping yükselmesi olmadan oynayabiliyorum... Online oyunlara da ara vermek istemiyorum.
209.244.0.3
209.244.0.4
Beni ekleyin özel olarak bir şey isteyeceğim sizden beni kırmazsanız çok ama çok teşekkür ederim.
#1380 Thessa154
Eklemeyi denedim olmadı sanırım yanlış verdiniz.

Eskisine göre daha iyi oldu ama hala 400-500'e çıkmaya devam ediyor. Bu sorunu kökten çözmek için iyi İnternet lazım ama maddiyat el vermiyor. Ailem İnternet'e girmediği zamanlar çok ama çok çok rahat şekilde gram ping yükselmesi olmadan oynayabiliyorum... Online oyunlara da ara vermek istemiyorum.
209.244.0.3
209.244.0.4

Eklemeyi denedim olmadı sanırım yanlış verdiniz.
Ben de Rainbow'da ping sorunu yaşıyorum. Pingim normal ama arada 300'e fırlayıp geri iniyor. DNS Benchmark diye bi program varmış internetine göre en uygun DNS'i gösteriyormuş ben de deneyeceğim şimdi bakalım düzelecek mi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı