Çözüldü Oyunlarda ani FPS düşüşleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Sorun çözüldü yardımcı olan herkese teşekkürler. Sorunun kaynağı Termal Macun'mış. Yeniledim ve sorundan kurtuldum. :)

Isıdan olduğu ortada bence. Çünkü bi önce yorumda da söylendiği gibi uçak motoru gibi çalışmakla birlikte çok ısınıyor. Kışın PC'min ısındığını söyleyemem ama yazın kavurucu sıcaklığı ile birlikte oluşan sıcaklık değerleri 2 katına çıkıyor... Şimdilik tek umudum Recep Abi. :/

Ne yani kışın benim odam 30 derece ise yazın 2 katına çıkıp 60 derece mi oluyor :D Abartmayın arkadaşlar bu kadar da şu yaz denilen şeyi.

Ayrıca kasayı Arabistan çölünün ortasında çalıştırmadıkça sıcaklıktan dolayı sistem donmaya başlamaz. Hepimiz kapalı ve güneş görmeyen yerlerde tutuyoruz kasalarımızı. Sıcaklığın o kadar artıpta donmaya neden olması için saç kurutma makinesini en sıcak ayarda açık kasanın içine püskürtmek lazım anca.

Ne yani kışın benim odam 30 derece ise yazın 2 katına çıkıp 60 derece mi oluyor :D Abartmayın arkadaşlar bu kadar da şu yaz denilen şeyi.

Ayrıca kasayı Arabistan çölünün ortasında çalıştırmadıkça sıcaklıktan dolayı sistem donmaya başlamaz. Hepimiz kapalı ve güneş görmeyen yerlerde tutuyoruz kasalarımızı. Sıcaklığın o kadar artıpta donmaya neden olması için saç kurutma makinesini en sıcak ayarda açık kasanın içine püskürtmek lazım anca.

Elbette "2 katı" terimini mecaz anlamda kullandım. Fakat odam emin ol diğer odalara göre çok sıcak oluyor. İşlemcim ısındığı için bu FPS düşüşlerini yaşıyordum ama Termal Macun'u yeniledikten sonra bu sıkıntıyı bir daha yaşamadım. Sonuç olarak yine sıcaklık neden oluyor bu FPS düşüşlerine. Kasa masamın altında fakat yerini kısıtlayan bir şey yok ve odamdaki cam/kapı her zaman açık. Ona rağmen yeterince sıcaklık oluyor.

Hocam meraba. Ben dell inspiron 7559 kullaniyorum alali 2 gun oldu ani FPS dususu yasiyorum. GTX960m ekran kartindan kaynaklandigini duydum cozumu nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
tecnopat zaten diyodu termal macunu yenileyin dıye zaten onlemli islem cekirdegi sogumazsa yavaslama problemleri zaten normal aynısı insan gibi falan sıcagın zarar falan sogumazsa zarar ikiside düzeltiyom mantık.

Ekran kartı Yazılımda güncel olmaya bilir yada sisteminizi tamamen güncelleyiniz

HP 15-AK002NT Notebook kullanıyorum. Normalde csgo da 150 200 arası fps alıyorum fakat fps bir anda 40 50 arasına düşüyor sonra düzeliyo ve bu olay oyun içinde çok sık oluyor. Düne kadar bu sorunumu ThrottleStop adlı programla hallede biliyordum fakat bilgisayarımda herhangi ekstra birşey yapmadığım halde bugün ThrottleStop adlı programı kullanmama rağmen oyunu ilk açtığım andan itibaren çok sık fps düşüşleri yaşıyorum. Bilgisayarımın ısı değerleri falan normal zaten garantiden 2 ay önce geldi termal macunu falan yenilendi. Format attım gene olmadı. Aynı sorunu pubg, lol, gta gibi oyunlarda da yaşıyorum lütfen yardımcı olun çok sıkıntıdayım.

merhabalar, ben cs go oynuyorum ve oyun esnasında birden oyun takılıyor fps 40 lara kadar düşüyor. oyundan çıkıp tekrar girmek zorunda kalıyorum bazen yapmıyor ama bazen de yapıyor nedenini anlamış değilim. pc yi temizledim cpu nun macununu yeniledim. bileşenlerim msi g970-g46 amd fx8350 8gb ram asus r9 280x ekran kartı 120gb ssd. win 10 64 bit. yardımcı olabilecek biri var mı? driverlarım da güncel.

Geri
Yukarı