ZyXEL modemde Brawl Stars ani ping artışı oluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnternette gündüz saatlerinde ailemde herkes bağlandığı için lag oluyor ama gece geç saatlerde herkes yattığı için oyun akıyor Brawl Stars'ta gözlemledim bunu. Nasıl çözülür acaba? Bu sorun herkes girerken lag oluyor ya onu nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Brawl Stars zaten internet sıkıntılı bi oyun. Bende oynuyorum 100mb ps hıza sahibim ve bazen internete kimse bağlı değilken bile o oyunda lag oluyor. En iyisi mobil veri kullanarak o oyunu oynamak. Eğer bağlı kişi sayısı artınca diğer oyunlarda da lag giriyorsa internet hızınız yetersiz olabilir. Eğer bu bağlanan kişiler internet kullanmıyorsa yani sadece bağlı kişi sayısı artınca lag başlıyorsa internet modeminizde de bir sıkıntı olabilir.

Standart Wi-Fi sorunları. Cihazınız Wi-Fi 6 desteklemiyorsa kendinize özel Wi-Fi kullanın ya da kablo ile bağlanın.
Cihazınız Wi-Fi 6 destekliyorsa Wi-Fi 6 destekleyen bir router kullanabilirsiniz.
Router ayarlarında QoS varsa Brawl Stars'a veya telefonuna öncelik verebilirsin.

Aniden ping yükseliyor geri düşüyor bu da oyunlarda lag hissi yaratıyor Brawl Stars'da karakterler laglı yürüyor ve mermiler geç gidiyor. PC'yi kıracaktım zor tuttum az kaldı yani kırmama ortasına vuracağım kurtulacağım yeminle. İnterneti benden kötü olanların bile daha iyi oyununda hiç lag yok. Denemediğim çözüm kalmadı, donanımsal bir şey alamam bütçem yok şu anlık. Yazılımsal olarak nasıl çözebilirim?

Wi-Fi ile mi bağlanıyorsunuz yoksa kablo ile mi? Bir de başka oyunlarda oluyor mu? O oyunda lag sorunu vardı diye hatırlıyorum.

Oyunda aniden pingim yükseliyor, geri düşüyor ve bu da oyunda gecikme sorunu yaratıyor. Brawl Stars'ta falan karakter lagli yürüyor, mermiler geç gidiyor. Diğer oyunlar PC oyunları olduğu için lag olmuyor ama o oyunlarda da ping aniden yükselip geri düşüyor, kanıtı da bu resim.

Bir sürü ayar yaptım. Ayarlar düzeltiyor lag'i ama sonra tekrar aynı sorun baş gösteriyor. Önce düzeliyor, sonra tekrar aynı sorun başlıyor yani. Nasıl çözerim bu sorunu? Kablo bağlayamam, modem biraz uzakta çünkü.

1628672561976.png

Oyunda aniden pingim yükseliyor, geri düşüyor ve bu da oyunda gecikme sorunu yaratıyor. Brawl Stars'ta falan karakter lagli yürüyor, mermiler geç gidiyor. Diğer oyunlar PC oyunları olduğu için lag olmuyor ama o oyunlarda da ping aniden yükselip geri düşüyor, kanıtı da bu resim.

Bir sürü ayar yaptım. Ayarlar düzeltiyor Lag'i ama sonra tekrar aynı sorun baş gösteriyor. Önce düzeliyor, sonra tekrar aynı sorun başlıyor yani. Nasıl çözerim bu sorunu? Kablo bağlayamam, modem biraz uzakta çünkü.

Eki Görüntüle 1134454

Muhtemelen kablosuz kullandığınızdan kaynaklanıyor.

Wi-Fi ile mi bağlanıyorsunuz yoksa kablo ile mi? Bir de başka oyunlarda oluyor mu? O oyunda lag sorunu vardı diye hatırlıyorum.

Wi-Fi ile bağlanıyorum. Diğer oyunlarda da ani ping yükselmesi oluyor ama gecikme olmuyor yani mermiler falan düzgün çözüm yok mu yazılımsal olarak?

Discord arkada açıkken biriyle konuşurken falan oyunuma ping giriyor. Sorun nerede acaba nasıl çözerim bunu ayar var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı