Oyunlarda anlık ping yükselmesi

Eshler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim üzere oyunlarda anlık olarak yüksek ping alıyorum. Sebebi Wi-Fi kullandığım için olabilir. 1 2 gün öncesine kadar Ethernet kablo kullanmaktaydım fakat bilgisayarımın konumunu değiştirdiğim için artık kablo kısa kalıyor. Daha uzun bir Ethernet kablosu siparişi verdim fakat Wi-Fi'de sorun var gibi gözüküyor. Full çekmesine rağmen anlık ping yükselmesi normal mi? Speedtest ile test ettiğim zaman herhangi bir sorun göremiyorum. Modemin bir sorunu olabilir mi? Kablonet kullanmaktayım yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta da belirttiğim üzere oyunlarda anlık olarak yüksek ping alıyorum. Sebebi Wi-Fi kullandığım için olabilir. 1 2 gün öncesine kadar Ethernet kablo kullanmaktaydım fakat bilgisayarımın konumunu değiştirdiğim için artık kablo kısa kalıyor. Daha uzun bir Ethernet kablosu siparişi verdim fakat Wi-Fi'de sorun var gibi gözüküyor. Full çekmesine rağmen anlık ping yükselmesi normal mi? Speedtest ile test ettiğim zaman herhangi bir sorun göremiyorum. Modemin bir sorunu olabilir mi? Kablonet kullanmaktayım yardımcı olursanız sevinirim.

Gayet normal, oyun kablo ile oynanır hocam. akşam saatinde evdeki wi-fi cihazlar artınca haliyle ping/loss yaşayabilirsin. ethernet gelmesini bekleyin :)

Modeme uzaklığınız arttığı için kabloludan fazla ping almanız normal. Speedtest yaptığınızda aldığınız hız ve ping kabloludan yüksek çıkarsa çözüm ya kaliteli bir adaptör almanız ya da kablo çekmeniz olacaktır.

Cevapler için teşekkürler. Arkadaşım da wifi üzerinden oyun oynuyor tek fark modemin yanında olması sanırım uzaklık ile alakalı. Anakartımda anten de var demek ki işe yaramıyor.

Geri
Yukarı