Oyunlarda Anlık Ping Yükselmesi

Jackdaw713

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda yeni bir PC aldım, artık oyunlarda kasma derdinden kurtuldum derken şimdi de ping sorunu başladı yeni PC toplama olduğu için eskiden elimde olan bir Wi-Fi adaptörü PC'ye taktım. İnternette video izlerken veya oyun falan indirirken bir sıkıntı yok fakat Online oyunlarda pingim 50-60ken bir anda 100-200 (1000 gördüm bir ara) oluyor ve 15-20s sonra düşüyor, 5DK sonra tekrar artıyor. Sorun yeni pcde mi bilmiyorum çünkü eski pcde uzun zamandır oyun oynamıyordum belki fark etmemişimdir. Eski pcde dahili Wi-Fi adaptör vardı yani aynı adaptörü kullanmıyordum, adaptör 5 yıllık falan acaba adaptörde mi sıkıntı var. Modem de eski sıkıntı onda da olabilir. Ya da en son olarak sorun internetle ilgili bir şeyde. Oyun oynayanlar rekabetçi oyunlarda ping ne kadar önemlidir bilirler. Yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolu bağlantı yaparak ping probleminden kurtulursunuz diye düşünüyorum. Modeminizden bilgisayarınıza ethernet kablosu ile bağlantı sağlayın.

Evde aynı internete bağlanan başkaları varsa onlardandır. Modem çok eski ise bağlı cihaz sayısı ile başa çıkamıyor olabilir. Donanımda sorun olup olmadığını telefonunuzu gece 4-5 gibi Hotspot yapın ona bağlanın yüksek ya da düşük stabil bir ping ile oynayabilmeniz gerekir olmuyorsa sıkıntı bilgisayarda.

Masaüstü bilgisayarınız var modemden bilgisayara çekin ethernet kablosunu kurtulun.
Kablolu bağlantı yaparak ping probleminden kurtulursunuz diye düşünüyorum. Modeminizden bilgisayarınıza ethernet kablosu ile bağlantı sağlayın.
Modem bana uzak ve ailemle yaşıyorum modemden kablo çekmek biraz sıkıntı.
Evde aynı internete bağlanan başkaları varsa onlardandır. Modem çok eski ise bağlı cihaz sayısı ile başa çıkamıyor olabilir. Donanımda sorun olup olmadığını telefonunuzu gece 4-5 gibi Hotspot yapın ona bağlanın yüksek ya da düşük stabil bir ping ile oynayabilmeniz gerekir olmuyorsa sıkıntı bilgisayarda.
Bunu deneyeceğim. Sıkıntının nereden kaynaklı olduğunu böylece bulmuş olurum teşekkürler.
Eski bilgisayarımı geri getirip denedim herhangi bir sorun gözükmüyor büyük ihtimalle sorun wifi adaptörde.
Acaba adaptör bilgisayarımla uyumlu değil mi? WIFI Adaptör

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı