Çözüm Oyunlarda anlık takılma sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Wishera

Decapat
Yer
mersin
Daha fazla  
Meslek
elektrik ve elektronik
GTX serisi ekran kartında ya da AMD ekran kartlarında bu sorunu yaşayan arkadaslara bilgilendirme amaçlı video çektim. Videoyu izleyerek çözüme ulaşabilirsiniz. Öncelikle ben bu videodaki çözümü bulmadan önce yapmadığım şey kalmadı aylardır kıvranıyorum. En sonunda sorunum çözüldü Technopat'ta defalarca konu açmıştım çözülmemişti RAM'lerden, işlemcidendir denildi. SSD sorunlu Power sıkıntılı denildi. Ne yaptım biliyor musunuz? Dinledim ve uyguladım değiştirip yenilerini aldım ve yine sorunum devam ediyordu. En son yabancı bir forumda bir konuda videodaki çözümün benzeri bir şeye rastladım. Sorun AMD ekran kartıyla alakalıydı. Ben de NVIDIA tarafında araştırdım karşılığını bulup uyguladım. Ve sonunda en ufak bir dalgalanma olmadan FPS düşüşleri yaşamadan oyunlarımı oynayabiliyorum. Umarım herkese faydalı olur. Son olarak şunu söyleyim bu çözüm yüzde 99 ama sistemin diğer parçalarının da stabil olması gerekir.
Videodaki Adımlar
1.GeForce Experience'yi açıyoruz güncellemeleri kontrol ediyoruz.
2.Ekran kartı güncellse ayarlar sekmesine geliyoruz.
3.Ayarlar sekmesinden genel bölümündeki deneysel güncelleştirmeleri etkinleştir diyoruz.
4.Mini bir güncellemeden sonra yeniden başlat seçeneği çıkıyor. Tıklıyoruz GeForce Experience yeniden başladıktan sonra işlem tamam.
Sorunumu ben böyle çözdüm umarım sizinde çözülür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam merakımdan soruyorum.
Yapmış olduğun o ayar Geforce Experience programının yayınlanmamış Betasını yüklüyor, ekran kartı ile alakalı bir yazılım değil, yani tamamen programın kendisi ile alakalı.
Geforce Experience ''deneysel özellik güncelleştirmelerinin'' bir bilgisayarın performansına ne gibi bir etkisi olabilir?
Hocam güncel sürücüde sorun yaşanıyorsa betada çözülmüş olma ihtimali var. Arkadaşın sorunuda beta sürücüsü ile çözülmüş gibi gözüküyor. Bu yöntem herkeste işe yaramaz ama denemek birşey kaybettirmez.

Hocam güncel sürücüde sorun yaşanıyorsa betada çözülmüş olma ihtimali var. Arkadaşın sorunuda beta sürücüsü ile çözülmüş gibi gözüküyor. Bu yöntem herkeste işe yaramaz ama denemek birşey kaybettirmez.

Ama yazdığımı tam anlamadın sanırım. O yapmış olduğu beta sürücüsü güncellemesinin ekran kartı ile bir bağı yok.
Sadece programın kendisini ilgilendiriyor. Ekran kartı sürücüsü olsaydı anlardım onu. Eğer bahsi geçen programı kullandıysan söylemek istediğimi anlamışsındır. Kimseyi yargılamak için sormadım aslında :) Nvidia kartım var bende kullanıyorum programı o yüzden anlam veremedim.

Ama yazdığımı tam anlamadın sanırım. O yapmış olduğu beta sürücüsü güncellemesinin ekran kartı ile bir bağı yok.
Sadece programın kendisini ilgilendiriyor. Ekran kartı sürücüsü olsaydı anlardım onu. Eğer bahsi geçen programı kullandıysan söylemek istediğimi anlamışsındır. Kimseyi yargılamak için sormadım aslında :) Nvidia kartım var bende kullanıyorum programı o yüzden anlam veremedim.
Gecenin verdiği dalgınlık dostum. Şimdi farkettim sadece yazılımı güncellemiş. Kusura bakma dostum.

Hocam merakımdan soruyorum.
Yapmış olduğun o ayar GeForce Experience programının yayınlanmamış Betasını yüklüyor, ekran kartı ile alakalı bir yazılım değil, yani tamamen programın kendisi ile alakalı.
GeForce Experience "deneysel özellik güncelleştirmelerinin" bir bilgisayarın performansına ne gibi bir etkisi olabilir?

Merhaba program sadece beta güncellemesi almıyor aynı zamanda performans diye bir sekme ekliyor oyun içi yer paylaşımına ve ince ayar yapabiliyorsun oradan. Benim fark ettiğim ise bu gelen sekme içerisindeki ayarların benim ekran kartımı stabil sekilde çalıştırması. AIDA64 programında ve oyunlarda test ettiğime göre ekran kartım sürekli iniş çıkışlar yapıyordu. Yabancı forumda gördüğüm bu yöntemi yaptıktan sonra AIDA64'te ve oyunlarda iniş çıkışlar olmamaya başladı. Yani benim sorunum yazılımsaldı ve çözüldü bende size bunu böyle çözdüğümü anlattım bunda sorun ne niye inanması zor geliyor size onu anlamıyorum. Aylardır bu sorunu çözemiyorum inanın böyle çözdüm ya geri dönüşlerde gelmeye basladı bu yöntemi deneyerek çözenler olmuş büyütmeyelim lütfen ben bilmeyenlere faydası olsun istedim hepsi bu.
ekran kartıyla bir bağı yokmu :) peki dostum
Bana burda gelen ayarların ekran kartıyla bağı olmadığını söylüyorsunuz eyvallah.Bu sekme bana yaptığım deneysel güncelleştirmeleri etkinleştir seçeneğiyle geldi.Buradan gelen ayarlar bende iş gördü.
Desktop Screenshot 2021.04.08 - 13.20.12.75.png

ekstradan ince ayar yapılabiliyor. benim kartımın ihtiyacı olan buymuş demek.iyi forumlar konu kilit.

Evet yine söylüyorum güncellemenin ekran kartı ile alakası yok, tamamen programın kendisi ile alakalı.

Paylaştığın resimde, en üstteki PC performans izleme.
Onun altında ki zaten programda olan oyunları optimize etme ayarları.
En son altta olanda kısıtlı overclock ayarları.

İnce ayar sekmesi dediğin, sen oyunları sadece optimize etmişsin zaten bu da programın bilindik bir özelliği.
Bunun amacı da sisteminin kapasitesine göre oyunların grafik ayarlamasını yapıyor ve sana uygun ayarları otomatik atıyor.
Grafik ayaklarını oyun içinden de yaparsın aslında, bu bir sorun değil.

Eğer sorununu çözdüyse gerçekten denenebilir.
Senin çözümüne inanmadığımı söylemedim ben, merakından sordum. Hemen celallenme, konuyu aktarma şeklin yanlış sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı