Oyunlarda anlık takılma sorunu

mefeforhonor

Hectopat
Daha fazla  
Darboğaz yapmayan, herhangi bir sorunu olmayan ve kendine yeten bir bilgisayara sahibim. 1 tane "SSD" ve 1 tane sabit diskim var. SSD'ye kurulu oyunlar donmaz iken sabit diske kurulu oyunlar 1 sn donuyor sonra 4 FPS olup aniden eski haline dönüyor. Bu sorunu Ryzen anakart ve işlemciye geçtiğimde gördüm. Low level format denedim fakat yine aynı. Sorunlu bir sektör gözükmüyor ve sağlık kısmı da %100 ve performansı da %100.
1578933158252.png

Darboğaz yapmayan, herhangi bir sorunu olmayan ve kendine yeten bir bilgisayara sahibim. 1 tane "SSD" ve 1 tane sabit diskim var. SSD'ye kurulu oyunlar donmaz iken sabit diske kurulu oyunlar 1 sn donuyor sonra 4 FPS olup aniden eski haline dönüyor. Bu sorunu Ryzen anakart ve işlemciye geçtiğimde gördüm. Low level format denedim fakat yine aynı. Sorunlu bir sektör gözükmüyor ve sağlık kısmı da %100 ve performansı da %100. Eki Görüntüle 486142
Ryzen sistemlerde ram çok fark ediyor. 8gb ise büyük ihtimal o yüzden drop giriyordur.

Alakasız olabilir ama şu işlemi dener misiniz?

Eki Görüntüle 486148
Ryzen işlemcilere özel bir moddaymış orası. Yüksek performansa alıp dediğini yaptım, deneyeceğim teşekkürler.
Ryzen sistemlerde ram çok fark ediyor. 8gb ise büyük ihtimal o yüzden drop giriyordur.
SSD'ye kurulu oyunlarda bir sorun yok ama hocam
Birde harddiskin sata kablosunun anakarta bağlanan ucunda mandal kırık biraz emanet duruyor ama çalışıyor bundan olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı