Oyunlarda anti aliasing problemi olduğu nasıl anlaşılır?

Savassfe

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, son 1 kaç haftadır belli başlı sorunlar yaşıyorum. Bunları araştırdıkça başka sorunların ismini öğreniyorum sonra onlara da bakıyorum ve benim PC'imde bir sorun var mı gibi şeyler aklıma takılmaya başladı ve bu beni gerçekten o kadar çok rahatsız etti ki artık oyun oynarken ha bire bu sorun var mı şu sorun var mı şu neden böyle oldu diye psikolojim gerçekten bozulacak. Gereksiz uzattım özür dilerim.

Sorunum: Oyunlarda ve bilgisayarımda anti aliasing problemi olduğunu nasıl anlarım?

Burada bir sorun var mıdır?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kenarları hafif tırtıklı gibi görünüyorsa vardır. Bilgisayarımda Anti-Aliasing diye bir şey yok. Genelde oyunlarda olur. AA açılarak sorun giderilir ancak ciddi performans düşüşü olacaktır.

Park çizgilerindeki bariz sorun diğer objelerde yok gibi gözüküyor videoda. MSAA 4X'te yani oyunun sunduğu en yüksek kenar yumuşatma açık, böyle olmaması gerek. Başka oyunlarda da var mı bu?

Park çizgilerindeki bariz sorun diğer objelerde yok gibi gözüküyor videoda. MSAA 4X'te yani oyunun sunduğu en yüksek kenar yumuşatma açık, böyle olmaması gerek. Başka oyunlarda da var mı bu?
Vallahi işte ben de tam anlayamıyorum, ne yapacağım hakkında hiç bir fikrim yok.

Bi' video izledim aynı yere gittim, oyundaki yere adamda işlenen yerler bende işlenmiyor.

İzlediğim video soldaki kuleye iyi bakın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu da benimki.
PC'yi garantiye yollayayım mı ne diyorsunuz?

Şimdi diğer SSD'ye atacağım oyunu.

Dosya Ekleri

• 20231202180759_1.jpg
    20231202180759_1.jpg
    498,4 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleyen: Moderatör:
GTA özelinde bir sorun. Dosyaları doğrulamak bir yol ama çözer mi bilmiyorum.

Bir video atacağım sorun çözüldü gibi yüklensin video.

GTA özelinde bir sorun. Dosyaları doğrulamak bir yol ama çözer mi bilmiyorum.

26.snden sonra 8X e çekiyorum sorun çözülüyor gibi. Videoda o kadar belli olmuyor ama başta bayağı sıkıntı var.

Son düzenleme:
Bir video atacağım sorun çözüldü gibi yüklensin video.

26.snden sonra 8X e çekiyorum sorun çözülüyor gibi. Videoda o kadar belli olmuyor ama başta bayağı sıkıntı var.

8X var gibi hatırlıyordum ama emin olmadığım için aç diyemedim. Evet, 8X çözmüş gibi duruyor.

Hocam ekran kartınız NVIDIA ise denetim masasında 3D ayarlarının yönetilmesi diye bir kısım var oradanda anti aliasingi arttırıp deneyebilirisiniz ya da görüntü ayarlarını ön ayarladan kaliteyi seçebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı