Oyunlarda birden FPS düşüşü yaşanıyor

xSatsujin

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Oyun oynarken normalde 200FPS alırken birden 10-20 FPS'e düşüp 5-6 dk kalıyor sonra geri duzeliyor 5-6 dk 200FPS'te kalıp geri 10-20 FPS oluyor. Sebebi nedir ısınma diyorlar sogutucum var sizce ne yapmalıyım? CCleaner ile temizledim de gene bir şey değişmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
CCleaner kullanmayın.
Sebep? 3-4 yıldır gerek eski bilgisayarımda olsun gerek 2 yıl önce topladığım sistemde olsun hep CCleaner kullandım ve hiç bir sorun yaşamadım. Siz neden önermiyorsunuz?
Bu arada arkadaşın sorunu muhtemelen ısı kaynaklı gibi duruyor.

Sebep? 3-4 yıldır gerek eski bilgisayarımda olsun gerek 2 yıl önce topladığım sistemde olsun hep CCleaner kullandım ve hiçbir sorun yaşamadım. Siz neden önermiyorsunuz?

Hocam ben önerdim de değil önermedim de Driver Booster gibi IObit programları kullanmasın kimse yeter.

Hocam ben önerdim de değil önermedim de Driver Booster gibi IObit programları kullanmasın kimse yeter.
Sürücü yazılımlarını bende önermiyorum fakat CCleaner tarama verilerini temizlemede, gereksiz sistem dosyalarını temizlemekte falan iyi iş görüyor bence. Şahsen kullanıyorum ve memnunum.
Bu yazıyı okumanızı öneririm.
Tahminimce arkadaşta bu kaynağı gösterecek fakat bana biraz abartı geldi bu yazı. Dediğim gibi uzun süredir kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamadım. Elle tutulur gözle görülür bir zarar yok.

Sürücü yazılımlarını bende önermiyorum fakat CCleaner tarama verilerini temizlemede, gereksiz sistem dosyalarını temizlemekte falan iyi iş görüyor bence. Şahsen kullanıyorum ve memnunum.

Az önce diğer kullanıcının attığı şeye baktım da bilgisayar izleniyormuş diyorlar bence siz de bakın doğru mu bilmiyorum ama bana göre bilinçli bir kullanıcı en fazla İnternet için antivirüs kullanır Kaspersky gibi aynı şeyi masaüstü için de geçerli. Bilinçli bir kullanıcı korsan indirmez, indirirse de (önermem) güvenli siteler bulur, bilmediği linke tıklamaz. Avast, 360 Security gibi aşırı detaylı şeylere gerek yok bence bilinçli kullandıktan sonra. Ben bile 14 yaşındayım ama bende sadece Windows 10’un kapatılamayan antivirüsü var ve hiçbir zaman virüs gibi şey indirmedim. Bence tamamen kişiye bağlı ama web siteleri için çok şey diyemem.

Sebep? 3-4 yıldır gerek eski bilgisayarımda olsun gerek 2 yıl önce topladığım sistemde olsun hep CCleaner kullandım ve hiç bir sorun yaşamadım. Siz neden önermiyorsunuz?
CS GO'da VAC bana sebep oluyor ayrıca bilgisayarın stabilitesini bozucak bazı işlemler yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı