Oyunlarda çözünürlük değişmiyor

Buğra Akıllı

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Nvidia RTX 3060
İ5 12100f
Asus H610-m
XPG VALOİR AİR
Merhaba arkadaşlar, kısa zaman öncesine kadar oyunlarda çözünürlüğü değiştirebiliyordum fakat her ne olduysa artık neredeyse hiçbir oyunda değiştiremiyorum. Yeni indirdiklerim de dahil. GeForce Experience'ı denedim fakat o da işe yaramadı. Her ne olursa olsun Full çözünürlük oluyor. Ayarlarda ise sadece tek çözünürlük var. Birkaç kişi NVIDIA Denetim Masası'ndan ayar tarif etti ama ekran kartım eski olduğundan Denetim Masası ayarlarım da kısıtlı. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, kısa zaman öncesine kadar oyunlarda çözünürlüğü değiştirebiliyordum fakat her ne olduysa artık neredeyse hiçbir oyunda değiştiremiyorum. Yeni indirdiklerim de dahil. GeForce Experience'ı denedim fakat o da işe yaramadı. Her ne olursa olsun Full çözünürlük oluyor. Ayarlarda ise sadece tek çözünürlük var. Birkaç kişi NVIDIA Denetim Masası'ndan ayar tarif etti ama ekran kartım eski olduğundan Denetim Masası ayarlarım da kısıtlı. Ne yapabilirim?
Belki ekran kartınız eski olduğu için böyle bir sorun oluşmuştur.

Belki ekran kartınız eski olduğu için böyle bir sorun oluşmuştur.

Bilgisayarım yaklaşık 8-9 senelik bugüne kadar hiç öyle bir sorun yaşamadım bir anda oldu sebebini çözemedim.

Bilgisayarım yaklaşık 8-9 senelik bugüne kadar hiç öyle bir sorun yaşamadım bir anda oldu sebebini çözemedim.
Hocam belki bir anda ekran kartınızdan kaynaklı bir sorun olmuştur. İnternete ekran kartınızı yazarak böyle sorun yaşayan var mı diye araştırdınız mı?

Hocam belki bir anda ekran kartınızdan kaynaklı bir sorun olmuştur. İnternete ekran kartınızı yazarak böyle sorun yaşayan var mı diye araştırdınız mı?

Hocam araştırmadım ama normal olarak çok araştırdım ve neredeyse yaşayan yok olanlarada cevap yok ne yapacağımı şaşırdım.

12 senelik bilgisayarımda böyle bir sorun yaşamadım ben. Yanlış bilgi vermeyin.
Hocam yanlış bilgiyle alakası yok. Konu sahibi sistem özelliklerini konuda belirtmemiş. Hangi oyunlarda bu sorunu yaşadığını belirtmemiş. Benim de eski sistemimdeki ekran kartım 2008 yılına ait Geforce 8400GS idi. Bende de böyle bir hata olmamıştı ancak bu kadar eksik bilgiye dayanarak arkadaşın sorununu çözmeye çalışıyorum. Bu mesajı atmak yerine arkadaşa yardım etmeyi deneyebilirsiniz.

Hocam yanlış bilgiyle alakası yok. Konu sahibi sistem özelliklerini konuda belirtmemiş. Hangi oyunlarda bu sorunu yaşadığını belirtmemiş. Benim de eski sistemimdeki ekran kartım 2008 yılına ait GeForce 8400GS idi. Bende de böyle bir hata olmamıştı ancak bu kadar eksik bilgiye dayanarak arkadaşın sorununu çözmeye çalışıyorum. Bu mesajı atmak yerine arkadaşa yardım etmeyi deneyebilirsiniz.

Hocam kavga etmeye gerek yok ben konu başında gerekli tüm açıklamaları yaptım bilgisayarımdaki tüm oyunlarda yaşıyorum bu sorunu ekran kartımda bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı