Oyunlarda CPU % 100 GPU %50 kullanım normal mi?

DÜNDAR_ALEMDAR

Centipat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16 GB 1600 MHz
SSD veya HDD modeli
128 GB SSD, 500 GB HDD
Ekran kartı
RX 550 4 GB
Anakart
OEM
İşlemci
İ5 3470
Merhaba FiveM'da ve diğer oyunlarda işlemci kullanım 100, GPU kullanımı 40-60'larda oluyor sebebi nedir?

Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm, sonunda resimde sadece ekran kartın Power limitini sona aldım ve darboğaz çözüldü.

resim_2024-05-22_235456593.png
İşlemci ekran kartını besleyebilecek güçte her şeye darboğaz deyip geçmeyelim.
Sevgili dostum darboğaz durumu gerçekleşiyor ne diyip geçelim onu anlamadım? Ekstra bir zeka mı koyalım kafamıza. Cpu %100 can çekiyor işte gpu kendini zorlayamıyor beslenemiyor. EE virüste yokmuş bir şey de yokmuş.

Darboğaz demeyip geçmeyelim mi yani? Oyunların güncellemesiyle artık eski teknolojide kalmış işlemciler böyle performans verir. Darboğaz yapmıyor olabilir başka bir yerlerde ama bazı oyunlarda yapar. Alış buna bunun çözümü yok. Git yeni işlemci al

Sevgili dostum darboğaz durumu gerçekleşiyor ne deyip geçelim onu anlamadım? Ekstra bir zeka mı koyalım kafamıza. CPU %100 can çekiyor işte GPU kendini zorlayamıyor beslenemiyor. Ee virüste yokmuş bir şey de yokmuş.

Darboğaz demeyip geçmeyelim mi yani? Oyunların güncellemesiyle artık eski teknolojide kalmış işlemciler böyle performans verir. Darboğaz yapmıyor olabilir başka bir yerlerde ama bazı oyunlarda yapar. Alış buna bunun çözümü yok. Git yeni işlemci al.

i5 3470'in en fazla beslediği kart 1050 Ti hocam darboğaz olacağını zannetmem bu arada ekran kartına overclock verdim +100 MHz ve +75 Power limit verdim ondan mı oluyor diye aklımda kalmadı değil.

Oyun oynarken arkada Wallpaper Engine GPU kullanır mı?

i5 3470'in en fazla beslediği kart 1050 Ti hocam darboğaz olacağını zannetmem bu arada ekran kartına overclock verdim +100 MHz ve +75 Power limit verdim ondan mı oluyor diye aklımda kalmadı değil.

Bak dostum senin sanırım kendi bildiğin doğruların var. Buradaki kimsenin sana verdiği cevap seni tatmin etmeyecek.

Bak dostum senin sanırım kendi bildiğin doğruların var. Buradaki kimsenin sana verdiği cevap seni tatmin etmeyecek.

Alakası yok ben çözüm yolu arıyorum benim de aklıma darboğaz geldi araştırdım fakat işlemci en fazla 1050 Ti beslediğini öğrenince değildir dedim.

Yaptın overclocoğu geri çek bir daha bak oluyor mu diye ama arkadaşların dedide doğru darboğaz yapsın yapmasın işlemci eski olduğu için oyunlar fazla yük bindiriyor işlemciye ondanda olabilir.

Geri
Yukarı