Oyunlarda CPU % 100 GPU %50 kullanım normal mi?

DÜNDAR_ALEMDAR

Centipat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16 GB 1600 MHz
SSD veya HDD modeli
128 GB SSD, 500 GB HDD
Ekran kartı
RX 550 4 GB
Anakart
OEM
İşlemci
İ5 3470
Merhaba FiveM'da ve diğer oyunlarda işlemci kullanım 100, GPU kullanımı 40-60'larda oluyor sebebi nedir?

Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm, sonunda resimde sadece ekran kartın Power limitini sona aldım ve darboğaz çözüldü.

resim_2024-05-22_235456593.png
Alakası yok ben çözüm yolu arıyorum benim de aklıma darboğaz geldi araştırdım fakat işlemci en fazla 1050 Ti beslediğini öğrenince değildir dedim.
Ya hocam rica etsem anlamaya çalışır mısın beni? 1050 Ti beslemesiyle hiçbir alakası yok elinde ki işlemci İ5 3470 bu mu? Bu. ee o zaman hala ne kasıyorsun kendini, işlemcin can çekişir yani bu normal.

Valorant, FiveM, Steam PUBG.

Darboğazdan nasıl kurtulurum peki.

Valorant ben oynarken ekran kartını kullanmıyordu fazla ona pek bir şey diyemem FiveM oynamadim onu da bilmiyorum Steam PUBG'de ayarları yükselt bak darboğaz oluyor mu diye. Ama işlemcin Steam PUBG'de can çekişir benim 10400FI bile zorluyor Steam PUBG bayağı işlemci istiyor.

Valorant ben oynarken ekran kartını kullanmıyordu fazla ona pek bir şey diyemem FiveM oynamadim onu da bilmiyorum Steam PUBG'de ayarları yükselt bak darboğaz oluyor mu diye.

Hocam peki ekran kartın frekansını azaltsam yani undervolt yapsam olur mu peki.

Hocam peki ekran kartın frekansını azaltsam yani undervolt yapsam olur mu peki.
Ya dostum bak kalbini kırıcam artık. Gerçekten anlayamıyorsun o zaman ben sana kanıtlarımla geleceğim. Hiç kimse sana lafını geçiremedi kendi bildiğini okudun. Ben düzgünce bilgilerimi sundum ama sen bana da tatmin olmadın. İstediğin cevabı sana kimse burada vermeyecek.
Al bu videoyu izle.
Adam oyunda işlemcisi nasılda can çekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1650S ile RX 550 arasında dağlar kadar fark olduğunu biliyorsunuzdur.

Ben zaten şu anda işlemci değiştiremem geçici çözüm aramaktayım biraz anlayışlı olun.

Undervolt hiç denemedim o yüzden nasıl olur bilmiyorum ekran kartıni standart otomatik kendi frekanslarını çekmen yeterli olur bence.

Otomatik frekansı 1183 MHz Memory clock 1500 MHz ben Core clock değerini 1400'e kadar çekmiştim şimdi defaulta aldım birazdan deneyeceğim.

Hocam 1650S ile RX 550 arasında dağlar kadar fark olduğunu biliyorsunuzdur.
Allahım saçımı başımı yolcam şimdi. Dostuuummmmm, ekran kartı önemli değil, işlemci işlemciiii. İşlemcin bu mu bu işte. Neyini anlamak istemiyorsun ya. Ekran kartın önemli değil zaten işlemcin oyun için ilkten yetersiz hangi ekran kartını takarsan tak.

Bak ben daha da yazmam sen attığım kanıtlı videodan sonra bile cevabınla az çok belli ettin kendini. Büyük ihtimal trollüyorsun ya da kimsenin cevabı seni tatmin etmiyor karar veremedim.

Geri
Yukarı