Oyunlarda CPU % 100 GPU %50 kullanım normal mi?

DÜNDAR_ALEMDAR

Centipat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16 GB 1600 MHz
SSD veya HDD modeli
128 GB SSD, 500 GB HDD
Ekran kartı
RX 550 4 GB
Anakart
OEM
İşlemci
İ5 3470
Merhaba FiveM'da ve diğer oyunlarda işlemci kullanım 100, GPU kullanımı 40-60'larda oluyor sebebi nedir?

Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm, sonunda resimde sadece ekran kartın Power limitini sona aldım ve darboğaz çözüldü.

resim_2024-05-22_235456593.png
Allah'ım saçımı başımı yolcam şimdi. Dostuuummmmm, ekran kartı önemli değil, işlemci işlemciiii. İşlemcin bu mu bu işte. Neyini anlamak istemiyorsun ya. Ekran kartın önemli değil zaten işlemcin oyun için ilkten yetersiz hangi ekran kartını takarsan tak.

Tamam bana da geçici çözüm söyleyin gökten işlemci yağmıyor maalesef.

1650S ile RX 550 arasında dağlar kadar fark olduğunu biliyorsunuzdur.

Ben zaten şu anda işlemci değiştiremem geçici çözüm aramaktayım biraz anlayışlı olun.

Otomatik frekansı 1183 MHz Memory clock 1500 MHz ben Core clock değerini 1400'e kadar çekmiştim şimdi defaulta aldım birazdan deneyeceğim.

Pek yapabileceğin bir şey yok işlemci değiştiremen gerek ama değiştiremem dersen işlemciye yük bindirmemek için ekran kartına yükü bindirmen lazım ama RX 550 ile yüksek ayarlarda oyunları zor açar Low'da oynarsan işlemcin düşük kaldığında takılma yersin FPS sabitleyip oynamayı dene tek yapabilecegin bu gibi duruyor.

Pek yapabileceğin bir şey yok işlemci değiştirmen gerek ama değiştirmem dersen işlemciye yük bindirmemek için ekran kartına yükü bindirmen lazım ama RX 550 ile yüksek ayarlarda oyunları zor açar Low'da oynarsan işlemcin düşük kaldığında takılma yersin FPS sabitleyip oynamayı dene tek yapabilecegin bu gibi duruyor.

Hocam o FPS sabitlemeyi rekabetçi oyunlarda yaparım fakat monitörüm 70 Hz olduğu için Steam PUBG ve FiveM'da işe yaramaz gibi.

Hocam o FPS sabitlemeyi rekabetçi oyunlarda yaparım fakat monitörüm 70 Hz olduğu için Steam PUBG ve FiveM'da işe yaramaz gibi.

Yani PUBG'de render scale vardı oradan çözünürlük kısarsan belki FPS'in artar ama oyun daha bulanık olur PUBG'de bunu yapabilirsin ama FiveM bozuk onda bir şey diyemicem.

Yani PUBG'de render scale vardı oradan çözünürlük kısarsan belki FPS'in artar ama oyun daha bulanık olur PUBG'de bunu yapabilirsin ama FiveM bozuk onda bir şey diyemicem.

Hocam çözünürlük kısarsam işlemciye yük biner fazla onu 100'e getirmem lazım.

Hocam peki ekran kartının Power limitini 0'dan -20'ye getirsem işe yarar mı?

Hocam çözünürlük kısarsam işlemciye yük biner fazla onu 100'e getirmem lazım.

Yani ya grafik yükseltcen düşük FPS'de oynayacaksin ya da işlemci değiştiriceksin pek yolu yok ekran kartın iyi olsa grafikleri Full'e diyeceğim RX 550 le imkansız dedim ya da az grafik arttircan takılma gidiyorsa öyle idare etcen işlemci alana kadar.

Yani ya grafik yükseltcen düşük FPS'de oynayacaksin ya da işlemci değiştiriceksin pek yolu yok ekran kartın iyi olsa grafikleri Full'e diyeceğim RX 550 le imkansız dedim ya da az grafik arttircan takılma gidiyorsa öyle idare etcen işlemci alana kadar.

Peki anlayışınız için teşekkürler iyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı