Oyunlarda CPU kullanımı düşük

MeatBall21

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Kingston 1333 mhz 4x2
Ekran kartı
AMD R7 240
Anakart
Asus M5A78L-M/USB3
İşlemci
AMD FX(tm)-6100 Six-Core Processor 3.30 GHz
Merhabalar bir sorunla karşı karşıyayım. Dying Light oynuyorum ve oyun 12-20 FPS arası gidiyor. Görev Yöneticisi'nden ne kadar CPU kullanıyor diye baktım ve oyun %17-%18 arasında CPU kullanıyor oyunu oynayamıyorum bunun bir çözümü var mı? Aynı sorun Dead by Daylight'ta da geçerli neredeyse çoğu oyunda böyle.

Yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    42,2 KB · Görüntüleme: 49
Siz oyunu aşağıya aldığınız zaman, oyun arka planda iken bilgisayar yorulmasın diye FPS sabitler. Bu yüzden Alt Tab attıktan sonra CPU, GPU kullanımının düşük olması normal.

MSI Afterburner indirip oyun sırasında ne kadar kullanıldığına bakmalısınız.

Normalde CPU kullanımı düşük olması lazım yüksek olursa darboğaz olur ve FPS sorunları ortaya çıkar. Sizde neden FPS düşük anlamadım.

Dying Light hangi ayarlarda oynuyorsun? R7 240 Dying Light oynatacak kadar güçlü değil maalesef.
En lowda 30-40 arası oynatıyordu baya ilk çıktığından beri oynuyorum
Siz oyunu aşağıya aldığınız zaman, oyun arka planda iken bilgisayar yorulmasın diye FPS sabitler. Bu yüzden Alt Tab attıktan sonra CPU, GPU kullanımının düşük olması normal.

MSI Afterburner indirip oyun sırasında ne kadar kullanıldığına bakmalısınız.
Buyrun
Dying Light hangi ayarlarda oynuyorsun? R7 240 Dying Light oynatacak kadar güçlü değil maalesef.
Başka oyunda deneyebilirm isterseniz Need for Speed Most Wanted 2012 var
Dead by Daylight, Fortnite ve Dishonored var bilgisayarda

Dosya Ekleri

• 21323.png
    21323.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 61
  • 2121.png
    2121.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 48
En Low'da 30-40 arası oynatıyordu bayağı ilk çıktığından beri oynuyorum

Buyurun

Başka oyunda deneyebilirm isterseniz Need for Speed Most Wanted 2012 var

CPU kullanımının düşük olması iyi bir şeydir. Ekran kartını %100'e kadar besleyebiliyorsa ne kadar kullanıldığının önemi yok.

CPU kullanımının düşük olması iyi bir şeydir. Ekran kartını %100'e kadar besleyebiliyorsa ne kadar kullanıldığının önemi yok.

Ama bilgisayarımın kaldırdığı oyunlarda bile 12 FPS alıyorum garip bir şekilde.
Ekran Alıntısı.PNG

Sorun çözüldü bilgisayarımda 5 tane virüs varmış.
High ayarlarda 60 FPS oynuyorum şu an.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı