Çözüldü Oyunlarda CPU yoran gelişmiş grafik ayarları nelerdir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ergencokur

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim üzere oyunlarda ki CPU yük bindiren ayarları merak ediyorum. Bazı oyunlarda darboğaz yaşayınca hangi ayarları ekran kartına yük bindirmem ve CPU hafifletmem gerekiyor. CPU ekstra yük bindiren ayarlar nelerdir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Çözüm
Her şeyin etkisi var işlemciye. Buradaki mesele, gözlem yapıp uygun FPS değerlerini yakalayıp görsel olarak minimum kayıp yaşamak. Yani deneyerek gözlemleyerek istediğinize ulaşabilirsiniz.
Grafik ayarlarını yükseltmek, gerekirse çözünürlük yükseltmek ekran kartına binen yükü arttıracağı için işlemciye binen yükü de azaltacaktır. Darboğazı da böylelikle azaltabilirsiniz.

Her şeyin etkisi var işlemciye. Buradaki mesele, gözlem yapıp uygun FPS değerlerini yakalayıp görsel olarak minimum kayıp yaşamak. Yani deneyerek gözlemleyerek istediğinize ulaşabilirsiniz.

Çözüm
Teknik olarak tüm ekran kartının yaptığı işlemleri tamamladığı için CPU için hepsi yüktür. Çözünürlük düşürmek darboğaz konusunda değişiklik yapabilir.

Hocam ben FS 22 aldım oyun içinde grafik ayarı yapılmıyor sadece an erkanda iekn yapılıyor ve 1000 tane grafik ayarı var güncel oyun olduğu için i7 12700H işlemci 4060 ekrna kartı var Acer Nitro 5 acaba hangi ayarları yapmalıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı