Çözüldü Oyunlarda "d3dx11_43.dll dosyası hatalı veya bozuk" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Em.ir

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB 2400 MHz
Ekran kartı
RX 570
Anakart
B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 3600
Valorant girmeye çalışıyorum fakat bana ''d3dx11_43.dll dosyası hatalı veya bozuk" hatasını veriyor, nasıl çözebilirim? sfc/scannow ile çözülmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:

kurulumu tekrardan gerçekleştirin. DirectX'te problem olunca genelde bu dll hatası ile karşılaşıyorsunuz.

Dosya Ekleri

• resim_2024-05-21_161241270.png
    resim_2024-05-21_161241270.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 11
Valorant girmeye çalışıyorum fakat bana ''d3dx11_43.dll dosyası hatalı veya bozuk" hatasını veriyor, nasıl çözebilirim? sfc/scannow ile çözülmedi.

Basit D3DX ike başlatan DLL Google'a yaz. Sitelerden birinden indir. Ve sistem32 içine at oyuna tıkla oyun başka DLL dosyası eksik değilse çalışır. Eksikse aynı o dosya içinde aynısını yap.

Basit D3DX ike başlatan DLL Google'a yaz. Sitelerden birinden indir. Ve sistem32 içine at oyuna tıkla oyun başka DLL dosyası eksik değilse çalışır. Eksikse aynı o dosya içinde aynısını yap.

Tamam yaptım her şeyi ama açılmıyor gene de açıldığında ekrana bile gelmeden yeniden kapanıyor.

Öncelikle internetten rastgele indirip attığınız dosyayı kaldırın. Kendi yükleme paketi varken alakasız yerlerden DLL dosyası indirip sistem dosyalarına atmamalısınız. Ayrıca başlıktaki DLL ile görseldeki DLL dosyası uyuşmuyor.

Görselde belirtilen konumdan (System32 klasöründen) d3dx11_42.dll dosyasını silin. Sildikten sonra aşağıdaki bağlantıdan DirectX'i indirin ve kurun. Yükleme esnasında Bing Bar seçeneğini işaretlemeyin.

Öncelikle internetten rastgele indirip attığınız dosyayı kaldırın. Kendi yükleme paketi varken alakasız yerlerden DLL dosyası indirip sistem dosyalarına atmamalısınız. Ayrıca başlıktaki DLL ile görseldeki DLL dosyası uyuşmuyor.

Görselde belirtilen konumdan (System32 klasöründen) d3dx11_42.dll dosyasını silin. Sildikten sonra aşağıdaki bağlantıdan DirectX'i indirin ve kurun. Yükleme esnasında Bing bar seçeneğini işaretlemeyin.

Bir de şöyle dene oyunun yerel klasörüne git. Orada DirectX benzeri bir klasör olacak. Ona gir ve içindeki setup yazanı kur. Tekrar oyuna girmeyi dene.

Şimdilik format atmaya karar verdim en garanti çözüm o olacaktır bence. Olmaz ise tekrardan yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı