Çözüldü Oyunlarda DirectX Runtime hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kostantiniyye

Hectopat
Daha fazla  
Oynarsınız. DX12; DX11, 10, 9 gibi eski teknolojileri de destekliyor. Ancak sistemin sadece yazılımsal olarak değil, donanımsal olarak da DX12 desteklediğine emin olun. DxDiag'dan ekran kartınıza bakıp öğrenebilirsiniz bunu.

Eki Görüntüle 935115

Anladım, teşekkürler. Bazı oyunlarda DirectX Runtime hatası alıyorum, nedeni nedir acaba?

Çözüm
Runtime buradakinden farklı bir şey, tam olarak nasıl bir hata bilmiyorum ama bunu kurmayı deneyin.
Runtime buradakinden farklı bir şey, tam olarak nasıl bir hata bilmiyorum ama bunu kurmayı deneyin.

Çözüm
Ekran kartın ne?

1050 Ti.

Hayır. Bu runtime, gerekli kütüphaneyi sağlıyor. Sistemdeki DX sürümüne müdahale etmez.

Teşekkürler, yaptım. Sorun kalmadı, artık oyunları açabiliyorum.

Runtime buradakinden farklı bir şey, tam olarak nasıl bir hata bilmiyorum ama bunu kurmayı deneyin. Çözülmezse yeni konu açın, dediğim gibi farklılar çünkü.

Son bir şey sorabilir miyim? Dediğiniz programı indirdim fakat PC'yi kapatıp açtığımda görüntü ayarı değişti. Ayarlardan baktım, önerilen 1024x768 diyor. Normalde 1600 civarında olması gerekiyordu.

Bununla ilgili olmamalı. Çünkü dediğim gibi, bazı oyun ve uygulamaların gerektirdiği fakat yükleyemediği dosyaları yüklemeye yarayan bir araç bu. Çözünürlüğe doğrudan etki etmemeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı