Çözüldü Oyunlarda DLL Hatası Windows 8.1

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jamenq42

Kilopat
Birçok kişinin ağzı yanan bir durum. Tabi ki bu sorun bizden kaynaklanan sorun. Crack'li oyun kullanıyorsan katlanacaksın ama Windows 8.1'de eski sürümde çalışan oyun neden çalışmasın ?

Orijinal oyunda bu sorunla karşılaşmadım ama crackli oyunlar da bu hata var o da %20'sinde. Yani her oyunda da değil. Oyunlar Windows 8'de kusursuz bir şekilde çalışmakta. @Recep Baltaş acaba bazı oyunların çalışması için Windows 8.1'e özel güncelleme almış olması mı gerekiyor ? Mesela Gta S. gibi eski bir oyunu cayır cayır çalıştıran sistemin Watch Dogs gibi bir oyunu desteklememesi. Tabi destekliyor ama benim kalıp dosyasından kurduğumu desteklemiyor. DLL hatası falan veriyor.

Bunun çözümünü bilen varsa söylesin. Böyle bir sistemin Windows 8'de ki çalışan her şeyi çalıştırması gerekir. Zaten update olarak yüklenen bir işletim sistemi. Windows 8.1'e çalıştırmaz demiyorum kalıp dosyasından yüklenenleri çalıştırmaması zaten bir hata.

Recep abi zaten elimden geldiğince tüm oyunları orijinal alıyorum, ileride alacağım bunu da ama şu an sorun var. Xinput1_3.dll hatası. Directx yüklü zaten ama önereceğiniz bir dosya varsa yükleyeyim. Dll atmayı denemiştim sorun düzelmemişti. @Ali Güngör eğer konu hakkında düşünceniz veya çözümünüz varsa beklerim, anlayışınız için teşekkürler.

Kesinlikle sistemi kötülemiyorum belki kendi beceriksizliğim onun için size gönderdim, uzun süredir Windows 8 kullanıyorum ve kullandığım en stabil işletim sistemi.

@BilgisayarKurdu @MF @Burak Alkan @Silinen üye @son_goku @SypeR

EKLEME: WİNDOWS 8.1'i önermeye gelince herkes öneriyor ama hiç kimse çözümünü söylemiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsan kullanıyor isen oyunları güncellemeyi öğrenmelisin.
Download DirectX End-User Runtime Web Installer from Official Microsoft Download Center
Bunu denermisin.
Recep Baltaş'ın laflarını çalma herkesin repliği var. Herhalde okuma yazmanı kullanmadın, okusaydın iyiydi hocam. Directx güncellemek aklıma gelmemişti çok sağ ol engin bilgi için. Hadi al yükle dersin de burada hava atmaya veya crack hakkında zerre bilgiye sahip olup burada milletin bilgisini ölçmek sana düşmez.

Şu an Watch Dogs'un Blackbox sürümünde bir update söz konusu değil bu hata ile ilgili. Oyunlar tamamen denenmiş çalışan sürümdür. Sorun Windows'tan kaynaklı şu an yardımcı olabiliyorsan olusun yoksa burda. 'Bilmiyor musun ya ? Eheheheheh bilmiyor' gibi laflar etmene gerek yok. Yardımcı olabiliyorsan ol bilgini görürüz burada laf atmakla sorun çözülmüyor. Bu sorunu çözeceğini düşündüğün update varsa atarsın ki bir işletim sisteminde oyun çalışsın diye paylaşılan update göremezsiz. Şimdi eline ne geçti. 'Güncellemeyi öğren de gel' gibi laflar etmene gerek yok. Laf atma çabasını bırakıp bilgini göster burada directx dosyası güncelle demeyi biliyorsan, bir şey bilmiyorsun veya yazıyı okumamışsın. Bilmiyorsan yazma, yeterli bilgi sahibi değilsen konuyu kirletme. Bari bir şey bilmiyorsun bana laf atma arkadaşım.

NOT: Tamam bilgiye sahip olmazsın anlarım da burada neden boş mesaj yazıp kirletiyorsun forumu. Senin söylediklerini bilmesem giderim bir daha bilgisayar bileşenlerini elime almam. DirectX'de sorun yok diyorum bir de laf atıp link atıyorsun. Hadi sağ ol ama adam gibi tatava yapmadan link atarsın. Tamam da neden Recep Baltaş'ın klonu gibisin anlamadım ki biliğimiz Recep Baltaş'ın yorumunu kopyalamışsın. En azında Recep Baltaş'a saygımız var. Sen de o bilgiye sahip olduktan sonra insanları küçümse demeyeceğim hiçbir zaman küçümseme. Kardeşim ya yaşın küçük ya da buraya hava atmak için üye oldun.

Nightwalker gibi hoş bir dille yazsan sorun olmaz, önce edepli olmak lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kesinlikle sizle alay etme gibi bir düşüncem olmadı öncelikle.
Ben korsan kullanıyor isen, oyunu güncelle dediğimde problemler ortadan kalkar demek istedim, ama siz yanlış anladınız.
Laf atma çabası içinde de değilim, benim aklıma gelen çözüm önerileri bunlar.
Kimseyede laf atmadım anladın mı? Böyle kafanın dikine gitmeye devam et hayat boyu tamam mı.

Benim kesinlikle sizle alay etme gibi bir düşüncem olmadı öncelikle.
Ben korsan kullanıyor isen, oyunu güncelle dediğimde problemler ortadan kalkar demek istedim, ama siz yanlış anladınız.
Laf atma çabası içinde de değilim, benim aklıma gelen çözüm önerileri bunlar.
Kimseyede laf atmadım anladın mı? Böyle kafanın dikine gitmeye devam et hayat boyu tamam mı.
Düşüncen iyi ise sorun yok ama o dediğin işlemi bilmeyen insan zaten böyle bir konu açmasın gerek yok. Canım kardeşim yanlış anladıysam özür dilerim büyüklük sen de kalsın ama konuyu niye okumuyorsun ? Sağ ol yorum yazdığın için gene de.

Aldığın hataları "DLL hatası falan" olarak yazarsan hiçbir DLL hatasını çözemezsin. Ek olarak kalıp dosyasından kurlan oyunlar çalışmıyor diye bir şey yok. Korsan bile kursan güncelleyeceksin. Güncellemeyi bilmiyor musun ? O zaman korsan kullanmayacaksın. Hele ki Blackbox gibi sürümleri hiç kullanmayacaksın. Kullanıyorsan da ağlamayacaksın. Şimdi oyunun adam gibi bir sürümünü indir ve güncelleyip çalıştır.

Ek olarak bu paketi indir ve kur:

http://download.microsoft.com/downl...-82AF-AD2AE20B6B14/directx_Jun2010_redist.exe

Ha bu arada sorun da neden kaynaklanıyor biliyor musun, o daha düşük boyutlu indireyim diye uğraştığın korsan Blackbox sürümünden DirectX dosyalarının yer kaplıyor diye çıkarılmış olmasından.

Son düzenleme:
Bu sorunu yaşayanlar için sorunun çözümünü paylaşıyorum. Editör Levent Pekcan'a yardımları için teşekkürler. Recep Baltaş'a da teşekkür ederim.
Benim gözümden kaçan 8.1'e güncellerken virüs korumanın açık olmasıydı öncelikle bunu kapattık.
Bios'tan fast boot'u kapattım.
Güç ayarlarından hızlı başlangıçta kapandı.
Bunları yapınca kurulumda gelmeyen senkronize ekranı geldi ve otomatik olarak Windows ayarları uygun hale getirerek kullanıma hazır hale geldi.
Eğer oyunun içinde yoksa Recep Baltaş'ın verdiği Directx dosyasını da kurun lütfen.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı