Oyunlarda düşük RAM kullanımı

wenomechainsama

Hectopat
Daha fazla  
Sistemimde 8 GB RAM var ekran kartı işlemci gayet yetiyor FPS açısından problem yok ama çok drop var mesela RDR2 de 2 GB RAM kullanımı üstünü göremiyorum. Bu Cyberpunk God of War gibi AAA oyunlarda geçerli.

Screenshot_408.png

Resimdeki gibi oyun 1800 küsur MB RAM kullanıyor koskoca RDR2 sistemde boşta 1.5/2 GB daha yer varken neden kullanmıyıp drop yiyor.

Oyun 6 GB kullanmıyor oyundayken bakıyorum Görev Yöneticisi'nden kullanımlara tam olarak dediğim gibi oyun 1800 küsur kullanıyor diye gözüküyor Görev Yöneticisi'nden 1 aydır bu sorun var sistem RX 580 8 GB R3 3100 B450M S2H.

Yok düz 8 GB yazıyor.

Aga yani yanlış anlama da 2 GB RAM kullanımı yapıyor olsa GTA4 bile açamazsın sen RDR2'den bahsediyorsun. Baktığın yer yanlış ve bu bilgisayar özellikleri ile FPS düşmesi yaşamaman lazım. Komut istemini yönetici olarak açıp "SFC /scannow" komutunu kullanır mısın bir?

Edit: Eğer oyunu korsan eski sürümünü oynamıyorsan FPS düşmesi yaşaman normal oyun minimum 12 GB RAM isteyen güçlü bir oyun ve işlemci olarak da R5 1500X istiyor minimum sende R3 var aga yani eyvallah ekran kartın kurtarıyor ama orijinal oynuyorsan kasması ve ani FPS düşmesi alman çok normal.

Aga yani yanlış anlama da 2 GB RAM kullanımı yapıyor olsa GTA4 bile açamazsın sen RDR2'den bahsediyorsun. Baktığın yer yanlış ve bu bilgisayar özellikleri ile FPS düşmesi yaşamaman lazım. Komut istemini yönetici olarak açıp "SFC /scannow" komutunu kullanır mısın bir?

Edit: Eğer oyunu korsan eski sürümünü oynamıyorsan FPS düşmesi yaşaman normal oyun minimum 12 GB RAM isteyen güçlü bir oyun ve işlemci olarak da R5 1500X istiyor minimum sende R3 var aga yani eyvallah ekran kartın kurtarıyor ama orijinal oynuyorsan kasması ve ani FPS düşmesi alman çok normal.

R3 3100 1500Xden daha iyi oyun orijinal.

GB olarak kaç? Performans kısmından bakabilirsin bir de gereksiz Windows hizmetlerini kapat Technopat'ın kendi rehberi var oradan bakabilirsin.
Screenshot_410.png

Hatta videoda atayım buraya.

R3 3100 1500XDEN daha iyi oyun orijinal.

Aga sistemin komple yetersiz demiyorum oyunu Steam üzerinden aldın büyük ihtimalle ve oyun 12 GB RAM altında Rockstar Games'in belirttiği gibi ani FPS düşüşleri çok normal. Ve kaldı ki senin bilgisayarından zaten 6 GB RAM kullanımı yapıyor sisteminden. FPS düşmesi alıyorsan kaliteyi az düşür ve sürücü güncellemelerini kontrol et. Diğer türlü normal zaten benim PC de bile ani FPS düşüşü oluyor ne diyeyim yani.

Tamam sorun nasıl olduysa kapatıp açtım 3300 MB kullanıyor şu an oyun ama hâlâ RAM fullenmedi veya yaklaşmadı ve hâlâ drop var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_411.png
    Screenshot_411.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 22

Yeni konular

Geri
Yukarı