Oyunlarda durup dururken hesabımız çalınabilir mi?

Hayır çalınamaz. İllaki bir şey yapmış olmanız gerekir ya da hacklenmiş (internetkafe vb. ) bir bilgisayara şifrenizi girmişsinizdir. Kimse sizin kullanıcı adınızı bilmeden şifre denemeye kalkamaz. BKZ. League of Legends oyun içi isim ile kullanıcı adı farklı. Her oyunda farklı değil tabii ki.

Çalınmaz diyenler olabilir ama evet, çalınabilir. Eskiden bu işin içinde olan biri olarak anlatayım nasıl oluyor. Herhangi bir web sitesi hacklendiğinde veri tabanı indiriliyor ve tüm kullanıcı kayıtları ortaya çıkıyor. Dolayısı ile kullanıcının orada kullandığı şifre mail, steam, facebook, twitter vs. platformlarda da kullanma olasılığı %90. Sen istediğin kadar güvenlik önlemi alsan da kayıt olduğun, veri paylaştığın sistemler ne kadar güvenli! Bunun gibi bir çok yöntemler var ama saysam bitmez. Two factor authentication içeren sistemleri kullanarak bir adım bunun önüne geçebilirsiniz.

Çalınmaz diyenler olabilir ama evet, çalınabilir. Eskiden bu işin içinde olan biri olarak anlatayım nasıl oluyor. Herhangi bir web sitesi hacklendiğinde veri tabanı indiriliyor ve tüm kullanıcı kayıtları ortaya çıkıyor. Dolayısı ile kullanıcının orada kullandığı şifre mail, steam, facebook, twitter vs. platformlarda da kullanma olasılığı %90. Sen istediğin kadar güvenlik önlemi alsan da kayıt olduğun, veri paylaştığın sistemler ne kadar güvenli! Bunun gibi bir çok yöntemler var ama saysam bitmez. Two factor authentication içeren sistemleri kullanarak bir adım bunun önüne geçebilirsiniz.
Hocam maalesef artık Two factor authentication bypasslarda piyasa çıktı 30-1000 dolar arası bypasslar satıyorlar :/

Çalınmaz diyenler olabilir ama evet, çalınabilir. Eskiden bu işin içinde olan biri olarak anlatayım nasıl oluyor. Herhangi bir web sitesi hacklendiğinde veri tabanı indiriliyor ve tüm kullanıcı kayıtları ortaya çıkıyor. Dolayısı ile kullanıcının orada kullandığı şifre mail, Steam, Facebook, Twitter vs. platformlarda da kullanma olasılığı %90. Sen istediğin kadar güvenlik önlemi alsan da kayıt olduğun, veri paylaştığın sistemler ne kadar güvenli! Bunun gibi birçok yöntemler var ama saysam bitmez. Two factor authentication içeren sistemleri kullanarak bir adım bunun önüne geçebilirsiniz.

Website hacklenmesi sunucu tarafında olduğu için dikkate almadım. Ben bizim hatamız olan şeylerin üstünde durdum. Kendi sunucularınıda bir zahmet güvende tutsunlar. Tutmasalarda çok bir sorun yok email üzerinden oluyor çoğu şey. Veri tabanı sızsa bile Hotmail adresi kişinin kendisinin. Hotmail şifresini güvende tutması yeterli hacklenmemesi için.

Website hacklenmesi sunucu tarafında olduğu için dikkate almadım. Ben bizim hatamız olan şeylerin üstünde durdum. Kendi sunucularınıda bir zahmet güvende tutsunlar. Tutmasalarda çok bir sorun yok email üzerinden oluyor çoğu şey. Veri tabanı sizsa bile Hotmail adresi kişinin kendisinin. Hotmail şifresini güvende tutması yeterli hacklenmemesi için.
Yok hocam sizin mesajınıza istinaden söylemedim, genelleme cevap verdim.

Çalınmaz diyenler olabilir ama evet, çalınabilir. Eskiden bu işin içinde olan biri olarak anlatayım nasıl oluyor. Herhangi bir web sitesi hacklendiğinde veri tabanı indiriliyor ve tüm kullanıcı kayıtları ortaya çıkıyor. Dolayısı ile kullanıcının orada kullandığı şifre mail, Steam, Facebook, Twitter vs. platformlarda da kullanma olasılığı %90. sen istediğin kadar güvenlik önlemi alsan da kayıt olduğun, veri paylaştığın sistemler ne kadar güvenli! Bunun gibi birçok yöntemler var ama saysam bitmez. Two factor authentication içeren sistemleri kullanarak bir adım bunun önüne geçebilirsiniz.

Hocam kullandığım sosyal medya yok ki. YouTube ve Technopat kullanıyorum bir de ara sıra DC açıyorum. Çok güçlü bir parola kullanırsam önüne geçemez miyim?

Geri
Yukarı