Oyunlarda DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG hatası

Byfriedens

Hectopat
Daha fazla  
Yeni oyunlarda hep bir yerden sonra oyun donuyor biraz oyun içi ses geldikten sonra kendini kapıyor.
Genelde ekran kartıyla alakalı hata veriyor.

Aşağıdaki gibi hatalar alıyorum çözümü nedir?

WhatsApp Image 2019-11-21 at 11.41.36.jpeg

Ekran kartı sürücünüzün sorunlu olduğunu belirtiyor hatada, ekran kartı sürücünüsü silin ve eğer güncelde bu sorun yaratıyorsa bir önceki sürümü yükleyin, sürüm eski ise yeni sürüm yükleyin.

Aynen DDU ile driver ne var ne yok sil ekran kartına ait. En yenisini indir reis. Driverlarında sıkıntı var ekran kartının.

Ekran kartı driverinizi DDU ile kaldırıp 441.41 sürümünü yükleyin. Açık olmak gerekirse bende bu sürümü kullanıyordum ve sıkıntı olmuyordu. Eğer driver güncelleyince olmaz ise Geforce Experience varsa kaldırmayı dene. Yine olmaz ise kartınızda arıza olabilir.
OCCT ile GPU:3D testini yaparak ekran kartında hata olup olmadığını anlayabilirsin.

Ekran kartı driverinizi DDU ile kaldırıp 441.41 sürümünü yükleyin. Açık olmak gerekirse bende bu sürümü kullanıyordum ve sıkıntı olmuyordu. Eğer driver güncelleyince olmaz ise Geforce Experience varsa kaldırmayı dene. Yine olmaz ise kartınızda arıza olabilir.
OCCT ile GPU:3D testini yaparak ekran kartında hata olup olmadığını anlayabilirsin.
ddu ile driverı silip en son çıkanı yani bugün çıkanı yükledim hala aynı şekilde oluyor
OCCT ile GPU:3D testini yaptım 5dk bekledim 0 error buldu ne yapmam lazım(oyun star wars jedi fallen order oyun biryerden sonra donuyor ama arkaplandan sesler geliyor)

ddu ile driverı silip en son çıkanı yani bugün çıkanı yükledim hala aynı şekilde oluyor
OCCT ile GPU:3D testini yaptım 5dk bekledim 0 error buldu ne yapmam lazım(oyun star wars jedi fallen order oyun biryerden sonra donuyor ama arkaplandan sesler geliyor)
Tüm oyunlarda oluyo mu? Eğer sadece o oyunda ise büyü ihtimalle driver ile ilgilidir. Bence senden kaynaklı bir sorun yok. Biraz araştırayım sizin için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı