Oyunlarda ekran kartı kullanılmıyor

Yusuf Kirazlı

Centipat
Daha fazla  
1708190442199.png

Valorant olsun başka oyun olsun ekran kartımı az kullanıyor anakartın işlemciisni kullanıyor ne ypasam olmadı grafik ayaları olsun NVIDIA Denetim Masası oslun hepsini dedşm ama olmuyor hep aynı yüzdeler nasıl ekran kartını kullanmasını sağlayabilirm?

CPU.

AMD Ryzen 7 4800H with Radeon Graphics.

GPU.

NVIDIA GeForce GTX 1650.

GPU 1

AMD Radeon(tm) Graphics.

Eki Görüntüle 2119035

Valorant olsun başka oyun olsun ekran kartımı az kullanıyor anakartın işlemciisni kullanıyor ne ypasam olmadı grafik ayaları olsun NVIDIA Denetim Masası oslun hepsini dedşm ama olmuyor hep aynı yüzdeler nasıl ekran kartını kullanmasını sağlayabilirm?

CPU.

GPU.

NVIDIA GeForce GTX 1650.

GPU 1

AMD Radeon(tm) Graphics.
Nvidia reflex aç ayarlardan CS2‘de bendede sadece işlemciden oynatıyordu Reflex özelliğini açtım düzeldi, sanırım ekran kartını devreye sokuyor.

Eki Görüntüle 2119035

CPU.

GPU.

NVIDIA GeForce GTX 1650.

GPU 1

AMD Radeon(tm) Graphics.

Windows arama çubuğuna oyun modu gelişmiş oyun modu ayarları yeni oyun ekle deyip Valorant'ı ekledikten sonra Ultra performans yapın.

Valorant, CS, Rainbow Six Siege gibi oyunlar tamamen işlemciyi kullanan oyunlar. Ben de ekran kartını kullandıklarını görmedim. Diğer ekran kartını kullanan oyunlarda durum nedir?

Valorant, CS, Rainbow Six: Siege gibi oyunlar tamamen işlemciyi kullanan oyunlar. Ben de ekran kartını kullandıklarını görmedim. Diğer ekran kartını kullanan oyunlarda durum nedir?

Rus'ta 30 FPS bu lettobu alırken vatandaki abi bana oyunnlarda biraz grafikleri yükseltirsen FPS artardedi ama Rust GTA veya Ark gibi oyunlarda arasını bulmak zor ve yükseltsemde bir şey değişmiyor.

RDR2'de denesene varsa.
Yokki :(.

NVIDIA Denetim Masası'ndan ayarlayabilirsin.

Kanka yazdığım gibi denedim fakat olmuyor değişmiyor grafik ayarları var ya Windows'un onda da olmadı

Windows arama çubuğuna oyun modu gelişmiş oyun modu ayarları yeni oyun ekle deyip Valorant'ı ekledikten sonra Ultra performans yapın.

Dediğin şeyi biliyorum fakat olmuyor videolarını falan izledim biliyorum ezbere aynı hiçbir şey değişmiyor yüzdeler bile.

Mesela hangi oyun? valorantta kullanmaması normal. İşlemci oyunu.
Rus'ta 30 FPS bu lettobu alırken vatandaki abi bana oyunnlarda biraz grafikleri yükseltirsen FPS artardedi ama Rust GTA veya Ark gibi oyunlarda arasını bulmak zor ve yükseltsemde bir şey değişmiyor.

GTX 1650 + Ryzen 7 4800H oyun testlerine baktım da, çoğu oyunda 35 - 55 FPS arası performans veriyor. Rust aslında ağır oyunlardan birisi.

Driverlarınız güncel mi?

Geri
Yukarı