Oyunlarda ekran kartı kullanımı nasıl arttırılır?

Ertugrul3424

Hectopat
Merhaba oyunlarda şöyle bir sıkıntı yaşıyorum. Mesela ekran kartı kullanımı ekran kartı kullanımı %95 iken bir anda %60 ya da hep %40 civarlarında kalabiliyor ama sabit olarak %99 kullansa FPS sıkıntısı yaşamayacağım. Bunun için bir program var mı sabit olarak %99 da tutmak için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba oyunlarda şöyle bir sıkıntı yaşıyorum. Mesela ekran kartı kullanımı ekran kartı kullanımı %95 iken bir anda %60 ya da hep %40 civarlarında kalabiliyor ama sabit olarak %99 kullansa FPS sıkıntısı yaşamayacağım. Bunun için bir program var mı sabit olarak %99 da tutmak için.
Gerektiği kadarını kullanıyor.

İşlemci için desteği varsa OC yaparak veya çözünürlüğü arttırmak ile mümkün olur.

Muhtemelen işlemciniz Bottleneck'e sebep oluyor.

Nasıl düzeltebilirim?
İşlemci için desteği varsa OC yaparak veya çözünürlüğü arttırmak ile mümkün olur.

İşelmci i3 2225 ekran kartı da GTX 750 Ti Twin Frozr soğutmalı.
Hocam ekran kartına vurun kırbacı yani ayarları sona çekin ve ekran kartı fanlarının çığlıkları kulaklarınızı şenlendirsin.

Vallahi vereceğim de coşkuyu sonrası sıkıntı :D

Nasıl düzeltebilirim?

İşelmci i3 2225 ekran kartı da GTX 750 Ti Twin Frozr soğutmalı.
Anladım hocam. Çözünürlüğü yükseltmek gerekir. Normalde işlemci besleyebilir. İşlemci odaklı olan oyunlarda sorun olabilir. Bu tip yerlerde yüksek olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı