Oyunlarda ekran kartının devreye girmemesi

jeunesturcs

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Sosyolog
Merhaba herkese, elimde Sapphire RX 580 Pulse var ve en son güncellemeyi kullanmaktayım. Ancak çok can sıkıcı bir sorunla karşı karşıyayım. Şöyle ki masaüstünde 300 MHz düşük güç tüketiminde çalışan kart oyuna girdiğimde de aynı şekilde 300 MHz'de çalışıyor ve sadece son güncellemeyle birlikte gelen otomatik OC açıldığı zaman tam performans olarak devreye giriyor. Sonrasında normal moda aldığım zaman performanslı çalışmaya devam ediyor. Bildiğim kadarıyla son çıkan adrenalin 2020 güncellemeleri epeyce sorunlu ve birçok kişi de bu sorunlarda muzdarip. Şimdi DDU ile sürücüleri tamamen silip tekrar kurup deneyeceğim ancak düzelmezse eski sürümlere dönmek istemiyorum çünkü yeni gelen görüntü keskinleştirme gibi özellikleri çok beğendim. Bu sorun hakkında bilgisi ya da görüşü olan var mı? Sorun ekran kartı sürücülerinde mi yoksa güç planı gibi özelliklerde mi? Sorunu eklediğim görsellerde belirtmeye çalıştım 😊
Sürücü: Adrenalin 2020 Edition 20.1.4
Yazılım sürümü
2020.0124.1427.26031

Dosya Ekleri

• IMG_2762.JPG
    IMG_2762.JPG
    1,9 MB · Görüntüleme: 19
  • IMG_2763.JPG
    IMG_2763.JPG
    704 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_2764.JPG
    IMG_2764.JPG
    680,7 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_2765.JPG
    IMG_2765.JPG
    1,5 MB · Görüntüleme: 12
En son sürücü veya notebook üretici sitesindeki sürücüyü kurman gerek. Benim notebook da öyle ve en son sürücüyü kurarak giderdim durumu.

RX 570 kullanıcısıyım. Her güncelleme sonrasında "atikmdag-patcher" adlı 94 Kb'lık uygulamayı yüklemezsem PC ekran kartını tanımıyor. Sizin de öyle bir probleminiz olabilir diye tahmin ediyorum. Google'dan araştırıp bulabilirsiniz uygulamayı.

En son sürücü veya notebook üretici sitesindeki sürücüyü kurman gerek. Benim notebook da öyle ve en son sürücüyü kurarak giderdim durumu.
Dediğin hepsini 3 gündür yapıyorum bir sürü forumda araştırdım ama bir türlü duzelmedi bilgisayarı parçalamak uzereyim :D
Amd
RX 570 kullanıcısıyım. Her güncelleme sonrasında "atikmdag-patcher" adlı 94 Kb'lık uygulamayı yüklemezsem PC ekran kartını tanımıyor. Sizin de öyle bir probleminiz olabilir diye tahmin ediyorum. Google'dan araştırıp bulabilirsiniz uygulamayı.
Hiç bir şekilde düzeltmiyoe tam bir kanser

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı