Oyunlarda ekran kartının VRAM miktarı aşılırsa ne olur?

letsgomen55

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bu konuyu araştırdım. Kimisi sistem belleğinden kullanır diyor, kimisi olmaz öyle şey, VRAM miktarı aşıldığı için kare atlamaları ve donma olur diyor. Bunun cevabı nedir? RTX 2060 almak istiyorum ama 6 GB VRAM yeterli olur mu bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar, bu konuyu araştırdım. Kimisi sistem belleğinden kullanır diyor, kimisi olmaz öyle şey, VRAM miktarı aşıldığı için kare atlamaları ve donma olur diyor. Bunun cevabı nedir? RTX 2060 almak istiyorum ama 6 GB VRAM yeterli olur mu bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Texture dataları gibi ekran kartının hızlıca erişmesi gereken büyük miktardaki veriler ekran kartı belleğinde bulunur. Burada ekran kartı belleğinin avantajlı kılan GPU çekirdeğine yakın olması sayesinde hızlı çalışması olayıdır.
1080p için 6 GB yeter ancak üzerindeki çözünürlüklerde bellek yetmez.

Takılma yapar. Sistem belleğinden alsa dahi ekran kartlarının bellekleri çok daha hızlı. Bu sebeple RAM'den alsa bile takılma olacaktır.

6 GB VRAM 1080p şartlarında gayet yeterlidir.

6GB VRAM günümüz için sınır. Yetersiz değil ancak ileriye dönük de değil. 2060 fiyatına güzel alternatifler çıkabilir, biraz beklemek iyi olur.

Doom Eternal oyununda maksimum ayar olan Ultra Nighmare seçince sistem donmaya başlamıştı ve vram miktarı aşılmıştı. Anladım sağolun arkadaşlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı