Oyunlarda ekran siyah olup "entering the sleep mode" yazısı çıkıyor

Muhammed_Yusuf

Decapat
Kek günü
Daha fazla  
Selam,
CS:GO'da maplere girerken sürekli sorun yaşıyorum. Oyun verileri alınıyor dedikten sonra siyah ekran oluyor ekranda "entering the sleep mode" dedikten sonra arkadan oyun devam ediyor, sesi geliyor. Birçok videoya ve forma baktım fakat çözüm bulamadım. Bazen bu oyun içinde de oluyor ekranım donuyor ve oyunun sesi gelmeye devam ediyor ama nadiren oluyor. Bu siyah ekran bir tek CS:GO'da olmuyor mesela Google'da gezinirken veya WhatsApp Web de herhangi bir fotoğrafa bakarken yine siyah ekran oluyor. Ayrıca Valorant oynamayı da denemiştim ama ekran kartı sürücüsü çöktü deyip atıyordu, ekran kartı sürücüm son sürüm. Bu ekran kartını 2.el aldım acaba ekran kartında mı bir sıkıntı var yoksa düşük ihtimal olsa da R7 250 sürücülerinde sıkıntı olabilir mi? Yardımcı olabilir misiniz? :(

Sistemim:
İşlemci: Intel Core Quad Q9650.
Ekran kartı: Quadro marka R7 250 2 GB.
RAM: 6 GB.
PSU: 400W.

"Entering the sleep mode" monitörünüze HDMI veya VGA üzerinden görüntü gelmediğinde monitörün tasarruf için kendisini kapatması durumudur. Ekran kartınız da bir sıkıntı var. DDU ile sürücüleri silip yeniden yükleyin. Sorun çözülmezse Olay Görüntüleyicisi üzerinden çökme loglarına bakarız. Tetikleyen etkeni bulmaya çalışırız. Yine de önden söyleyeyim bana sürücü probleminden daha ziyade donanımsal bir arıza gibi geliyor.

Arkaplanda oyunun sesi gelmeye devam ediyorsa ya ekran kartında, ya ekran kartının sürücülerinde ya da kartınızdan monitörünüze bağlanan kabloda bir sıkıntı var. Önce kabloyu, sonra sürücüyü deneyin sorun düzelmez ise ekran kartınız artık emekli olmak istiyor olabilir.

"Entering the sleep mode" monitörünüze HDMI veya VGA üzerinden görüntü gelmediğinde monitörün tasarruf için kendisini kapatması durumudur. Ekran kartınız da bir sıkıntı var. DDU ile sürücüleri silip yeniden yükleyin. Sorun çözülmezse Olay Görüntüleyicisi üzerinden çökme loglarına bakarız. Tetikleyen etkeni bulmaya çalışırız. Yine de önden söyleyeyim bana sürücü probleminden daha ziyade donanımsal bir arıza gibi geliyor.
DDU ile sürücümü silip tekrar yükledim bir sıkıntı gözükmüyordu maplere girdi herhangi bir gelişme olursa bildirirm düzelirsede çözüldü derim teşekkürler :)
Arka planda oyunun sesi gelmeye devam ediyorsa ya ekran kartında, ya ekran kartının sürücülerinde ya da kartınızdan monitörünüze bağlanan kabloda bir sıkıntı var. Önce kabloyu, sonra sürücüyü deneyin sorun düzelmez ise ekran kartınız artık emekli olmak istiyor olabilir.

İnşallah ekran kartında bir şey yoktur. Sorun düzelmezse kabloyada bakacağım fakat onun böyle bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum, yine de yardımcı olmak istemen yeter 🙂
1646912747160.jpg
Bu sabah PC'yi açarken ekranım bozuk şekilde masaüstüne geldi. Kapatıp yeniden açtığımda normal şekilde açıldı oyuna gelirsekte, mape girerken bir sıkıntı çıkmadı fakat oyun içinde ekranın donup sesin arkadan geldiği oldu entering the sleep mode demedi bu sefer öyle kaldı. Oyun sonlarında bir kere daha attı onun dışında pek bir şey olmadı.

Sizce ne yapmalıyım ekran kartında sorun olabilir mi? Ve bu sorunun çözümü ne kadar tutar?
DDU'dan Driver'ı silip tekrar yüklemem bir şey değiştirmedi ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun.

Son düzenleme:
Ekran kartı sorunlu gibi, geçmiş olsun. Değiştirmenizi öneririm. Tamir ettirmeye çalışırsanız da güvenilir birine verin ama çok umut yok gibi, geçici bir çözüm olur.

2. El sahibinde görmüştüm almıştım ama alalı 4 belki 5 ay oldu çok daha fazlada olabilir bilmiyorum😕
Hocam kart 2013 çıkışlı, nereden baksanız muhtemelen en az 6-7 yıldır çalışan bir kart. Gayet normal bir durum. Tamiri ne kadar tutar bilmiyorum ancak ekran kartları tamir gördükten sonra kalıcı olarak düzelmiyorlar çok büyük ihtimalle.

Hocam kart 2013 çıkışlı, nereden baksanız muhtemelen en az 6-7 yıldır çalışan bir kart. Gayet normal bir durum. Tamiri ne kadar tutar bilmiyorum ancak ekran kartları tamir gördükten sonra kalıcı olarak düzelmiyorlar çok büyük ihtimalle.

Öyle mi ya 😥 ben güvenilir bir bilgisayarcı biliyorum ona götürürüm ya da böyle idare ederim artık. Bu sorun mutlaka ekran kartıylamı ilgili yoksa işlemcide falan bir sıkıntı olsa da böyle şeyler yapabiliyor mu? Ya da fazla ısınma buna neden olmuş olabilir mi?

Geri
Yukarı