Oyunlarda ekran takılması ve ani FPS düşüş sorunu

alaydar

Hectopat
Merhabalar,

Önceden takılmadan sıkıntısız oynadığım oyunlar PC'yi temizledikten sonra takılma yapmaya başladı. Zula gibi basit bir oyunda bile takılma yapıyor. Aniden FPS düşüyor ve atlama yapıyor. Sorunu video çektim, Yandex Disk'e yükledim.

Sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim ve ne yapmam lazım?

PC özelliklleri; i5 7500, GTX1050 Ti, 16 GB RAM, 240 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Video kalitesi çok düşük. Isı değerleri gözükmüyor. Oyun esnasında işlemci sıcaklığı ve ekran kartı sıcaklığı nedir?

Video kalitesi çok düşük. Isı değerleri gözükmüyor. Oyun esnasında işlemci sıcaklığı ve ekran kartı sıcaklığı nedir?
Her şey normal hocam, cs:go açtım Zuladan sonra yağ gibi akıyor. Gta5de de Zulada ki gibi oldu. Oda akıyordu takılmaya başladı bu kadar olmasada. Kaliteyi yüklenmesi kolay olsun diye düşürdüm
Şu Videoda ki sorunu anlayabilen yok mu :(
Merhabalar,

Önceden takılmadan sıkıntısız oynadığım oyunlar PC'yi temizledikten sonra takılma yapmaya başladı. Zula gibi basit bir oyunda bile takılma yapıyor. Aniden FPS düşüyor ve atlama yapıyor. Sorunu video çektim, Yandex Disk'e yükledim.

Sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim ve ne yapmam lazım?

PC özelliklleri; i5 7500, GTX1050 Ti, 16 GB RAM, 240 GB SSD.
Bir Fikir verebilecek kimse yok mu acaba ?

Son düzenleme:
Her şey normal hocam, cs:go açtım Zuladan sonra yağ gibi akıyor. Gta5de de Zulada ki gibi oldu. Oda akıyordu takılmaya başladı bu kadar olmasada. Kaliteyi yüklenmesi kolay olsun diye düşürdüm
Şu Videoda ki sorunu anlayabilen yok mu :(

Bir Fikir verebilecek kimse yok mu acaba ?
Yukarıda ki değerler okunmuyor. Ekran kartı driverin yanlış olabilir, DDU ile silip tekrar yüklemeni tavsiye ederim. (Sıcaklık değerlerin normal ise)

Geri
Yukarı