Oyunlarda FPS düşüş sorunu

gavci

Hectopat
Daha fazla  
Oyunlarda ani FPS düşüşleri yiyorum. 60 FPS'ten 5'e çakılmalar gibi. Format attıktan sonra 1 2 gün düşüş yaşamadan çok rahat takılabiliyorum. Sonra yine aynı sorun yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda ani FPS düşüşleri yiyorum. 60 FPS'ten 5'e çakılmalar gibi. Format attıktan sonra 1 2 gün düşüş yaşamadan çok rahat takılabiliyorum. Sonra yine aynı sorun yavaş yavaş ortaya çıkıyor.
Isınmadan, işletim sisteminden, bilgisayar özelliklerinden kaynaklanıyor olabilir. Sistemini belirtirmisin ?

Sistem özellikleriniz nedir? İşletim sisteminiz nedir?

Sistem bilgilerinizi yazarsanız belki yardımcı olabiliriz.

Isınmadan, işletim sisteminden, bilgisayar özelliklerinden kaynaklanıyor olabilir. Sistemini belirtirmisin ?

Fanın tozlanmış olabilir. Ve termal macununu da yeniler isen normale dönebilir.

AMD FX8350
MSI GTX970
2x4GB 2400 MHz Ram
MSI Gaming 970 Anakart

Kasa temizlendi. Macun yenilendi. Fakat bir değişiklik yok. Format atınca düzeliyor fakat bir kaç gün sonra tekrar aynı sıkıntılar başlıyor. Virüs ten şüphelendim fakat tüm sürücüleri formatlamama rağmen aynı durum söz konusu.

AMD FX8350
MSI GTX970
2x4GB 2400 MHz Ram
MSI Gaming 970 Anakart

Kasa temizlendi. Macun yenilendi. Fakat bir değişiklik yok. Format atınca düzeliyor fakat bir kaç gün sonra tekrar aynı sıkıntılar başlıyor. Virüs ten şüphelendim fakat tüm sürücüleri formatlamama rağmen aynı durum söz konusu.
Disk birleştirme yapabilir misin ? Smart Defrag yazılımını öneriyorum. O da olmazsa tüm sürücüleri güncelle yine hata devam ediyorsa bana bildir.

Büyük ihtimalle arka planda çalışan bir program var ve işlemcini bir hayli yoruyor cpu kullanımı oyuna girdikten sonra bakarsanız %100 olduğu görebilirsiniz .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı