Oyunlarda ekranda titreme oluyor

exodusrwu

Picopat
Daha fazla  
Selam,
Oynadığım birçok AAA oyunda aşağıda YouTube üzerinde yaşadığım hatayı yaşıyorum. Kasayı komple değiştirdim kasa kaynaklı değil, monitör değişti, evim değişti elektrik kaynaklı da değil. Ayarları en üstte oynuyorum TAA ile oynuyorum ama çözüm değil. Ciddi anlamda da sebebini bulamadım. 7800 XT 7500F var bu arada. Var mı herhangi bir çözüm önerisi olan?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI Afterburner ile aslında verileri görmemiz sorunu çözdürür gibi. Tüm sistem özelliklerinizi belirtir misiniz?
AMD Ryzen 5 7500F 3.70
Gigabyte A620M H AMD AM5 DDR5
XPG Hunter 16 GB (2x8) 5200 MHz
Sapphire RX 7800 XT Pulse Gaming Amd 16GB
AGI NVMe M.2 SSD 1TB M.2 2000/1690 MB/s
Rampage Prolix ARGB Fanlı ATX Oyuncu Kasası
Rampage Prolix 850W 80+ Bronze 14cm FAN

Cevabınız için teşekkür ederim. Afterburner ile görmek istediğiniz tam olarak nedir?

AMD Ryzen 5 7500F 3.70
Gigabyte A620M H AMD AM5 DDR5
XPG Hunter 16 GB (2x8) 5200 MHz
Sapphire RX 7800 XT Pulse Gaming Amd 16GB
AGI NVMe M.2 SSD 1TB M.2 2000/1690 MB/s
Rampage Prolix ARGB Fanlı ATX Oyuncu Kasası
Rampage Prolix 850W 80+ Bronze 14cm FAN

Cevabınız için teşekkür ederim. Afterburner ile görmek istediğiniz tam olarak nedir?
CPU Watt
GPU Watt
Voltaj limiti
Kullanım Limiti
Güç Limiti
Temp Limit
CPU Kullanım
GPU Kullanım
CPU Sıcaklık
GPU Sıcaklık

Verilerini ekranda görmemiz güzel olabilir. Klip alıp Youtube'a atabilirsiniz.

Benim birkaç tahminim oldu ama bir klibe bakabilirsek daha iyi olur.

Bu arada RAM Profillerinde ayarlamalar yaptınız mı? RAM ayarları konusunda bilgilendirebilir misiniz? EXPO gibi yada Manuel başka ayarlamalar gibi.

CPU Watt
GPU Watt
Voltaj limiti
Kullanım Limiti
Güç Limiti
Temp Limit
CPU Kullanım
GPU Kullanım
CPU Sıcaklık
GPU Sıcaklık

Verilerini ekranda görmemiz güzel olabilir. Klip alıp Youtube'a atabilirsiniz.

Benim birkaç tahminim oldu ama bir klibe bakabilirsek daha iyi olur.

Bu arada RAM Profillerinde ayarlamalar yaptınız mı? RAM ayarları konusunda bilgilendirebilir misiniz? EXPO gibi yada Manuel başka ayarlamalar gibi.
Ram üzerinde yaptığım tek değişiklik 4800 Mhz ile çalışıyordu 5200 olarak üst seviyeye yükselttim. Diğer değerlerle alakalı olarak Afterburner üzerinden video çekerek yükleyeceğim. Ana ekranı üzerinden kurcalayarak çekeyim. Sizce donanımsal bir arıza mı yazılımsal mı peki? Bana yenilenme hızı veya dediğiniz gibi elektrikle alakalı bir problem gibi geliyor çünkü.

Ram üzerinde yaptığım tek değişiklik 4800 Mhz ile çalışıyordu 5200 olarak üst seviyeye yükselttim. Diğer değerlerle alakalı olarak Afterburner üzerinden video çekerek yükleyeceğim. Ana ekranı üzerinden kurcalayarak çekeyim. Sizce donanımsal bir arıza mı yazılımsal mı peki? Bana yenilenme hızı veya dediğiniz gibi elektrikle alakalı bir problem gibi geliyor çünkü.
CPU C-State ayarıyla oynadığınızda bile aşırı hafif oyunlarda sisteminiz düşer takılma yaptırır. Üstüne üstlük konuda benden başka birisi de yok yani. Elimden geleni deneyeceğim olmayadabilir.

CPU C-State ayarıyla oynadığınızda bile aşırı hafif oyunlarda sisteminiz düşer takılma yaptırır. Üstüne üstlük konuda benden başka birisi de yok yani. Elimden geleni deneyeceğim olmayadabilir.
Cpu ayarlarıyla hiç oynamadım aslında ama direkt atayım çok teşekkür ederim bir de bu yöntemi deneyelim

Bunları çekebildim yeterli mi?

Herhangi bir yükleme sırasında değil boştayken çektim bilginiz olsun. @erengore

Son düzenleme:

Geri
Yukarı