Oyunlarda ekranın kenarlara doğru genişlemesi

FaustiN

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci Hemşire
Sorunumun ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. Daha çok FPP oyunlarda (CS, PUBG..) olan bir durum ama bazı TPP olan oyunlarda da var bu durum (Witcher, GTA..).

Çok büyük bir problem değil gibi ama beni oldukça rahatsız ediyor.
Ekran görüntüsünü ekledim. Boyutu büyük olduğundan ekranın yarısını aldım.
Buradan ne kadar anlaşılır bilmiyorum. Kaydırma esnasında daha çok belli oluyor.

Video eklemeyi bulamadım. Var mı yok mu onu da bilmiyorum.
Monitörü ilk aldığımda var mıydı bu durum hatırlamıyorum. Alalı 3 yıl oldu. Bir süredir dikkatimi çekiyor ve bununla alakalı bir şey de bulamadım.
Mesela masaüstünde böyle bir durum yok ya da yine oyundan gidersek Valorant'ın lobisindeyken de yok, oyun içerisinde böyle.

Bilemiyorum, belki olması gereken budur.
Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Valo SS.png
    Valo SS.png
    690,2 KB · Görüntüleme: 44
Buna mercek efekti denir. Birinci şahıs görüş açısını fazla arttırdığınızda daha da kötü bir hal alır. 3 boyutlu gerçek zamanlı işlenen bir görüntü olduğu için masaüstündeki gibi görmezsiniz. Anormal bir durum yok, görüş açısı ayarlayabiliyorsanız düşürdüğünüzde azalacaktır.

Buna mercek efekti denir. Birinci şahıs görüş açısını fazla arttırdığınızda daha da kötü bir hal alır. 3 boyutlu gerçek zamanlı işlenen bir görüntü olduğu için masaüstündeki gibi görmezsiniz. Anormal bir durum yok, görüş açısı ayarlayabiliyorsanız düşürdüğünüzde azalacaktır.
VALORANT'ta ayarlanmıyor ya da ben bulamadım.
Bir sorun olmadığını öğrenmek içimi rahatlattı açıkçası. 😅
Çok teşekkürler.

Geri
Yukarı