Oyunlarda fare bağlantısı kopuyor

Sytsa

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba! Oyunlarda mouse kopma sorunu yaşıyorum. Bazen klavyedeki tuşlar basmıyor, bazen mouse gidiyor. BIOS piline kadar değiştim. "BIOS pili değişmeden çok sık yapıyordu". Forumlardaki her şeyi denedim, bunun sorunu ne olabilir? Tecrübeli bilen insanlar yazarsa sevinirim.
Yapılan işlemler: BIOS güncelleme.
Güç kaynaklarından USB hata ayıklama kapatma.
Mouse güçteyken kapatma seçeneği kapatıldı.
Chipset güncelleme.
Format atma...vs

Aynı fare ve klavye farklı bir bilgisayarda denenip sorun yaşanmıyor olduğunu varsayarak yalnızca oyun oynarken ya da yüksek güç tüketimi anlarında oluyorsa eğer: PSU, bileşenleri beslemekte yetersiz kalıyor ve anakart kendince veri tasarrufu sağlamak için portları devre dışı bırakıyor olabilir. Yüksek güç tüketimi olmayan anlarda da kopma yaşanıyorsa anakart arızası olması muhtemel.

Bazen klavyedeki a tuşuna veriyo bu hatayı bazen mouse disconnet sesi verip gidip geliyor. Volt ayarlarını değiştirdiğimde daha az oluyor atıyorum. 45dk 1 oluyor. BIOS pilini değişmeden önce çok seri yapıyordu 2-3 dakika içinde.

Bazen klavyedeki a tuşuna veriyo bu hatayı bazen mouse disconnet sesi verip gidip geliyor. Volt ayarlarını değiştirdiğimde daha az oluyor atıyorum. 45dk 1 oluyor. BIOS pilini değişmeden önce çok seri yapıyordu 2-3 dakika içinde.
PSU'nun yetersizliğinden olma ihtimaline karşın tüm bileşen bilgilerini yazmanız gerekiyor. Klavyede de yalnızca 1 tuşta yaşanıyorsa bu, donanımsal olarak klavyeden kaynaklanıyordur. BIOS pilinin konuyla alakasını çözemedim ama. Mouse ve klavyenin hiç çalışmadığı durumlarda BIOS ayarlarını sıfırlamak için pil ile işiniz olur ama normal çalışan bir pil, bilgisayar çalışırken ayarların değişmesine neden olmaz.

Sistem 3060 Ti, 5600X, Gigabyte B550M anakart 2x500 GB SSD 650W Corsair Power 3600 RAM sadece a tuşu oyunlarda sola giderken wasd takılıyor gibi oluyor ve mouse disconnet atıyor.

Sistem 3060 Ti, 5600X, Gigabyte B550M anakart 2x500 GB SSD 650W Corsair Power 3600 RAM sadece a tuşu oyunlarda sola giderken wasd takılıyor gibi oluyor ve mouse disconnet atıyor.
Başka bir klavye/fare ile denediniz mi? Ya da mevcut klavye/farenizi başka bir bilgisayarda deneyebilir misiniz? Bana mevcut klavye ve farenizde sorun varmış gibi geldi. Eğer başka bilgisayarda sorun yaşamıyorsanız/başka fare ve klavye ile aynı sorunu yaşamaya devam ediyorsanız anakartınızı garantiye göndermenizi ya da yeni aldıysanız değişim talep etmenizi tavsiye ederim.

Peki teşekkürler sağ olun.

Başka bir klavye/fare ile denediniz mi? Ya da mevcut klavye/farenizi başka bir bilgisayarda deneyebilir misiniz? Bana mevcut klavye ve farenizde sorun varmış gibi geldi. Eğer başka bilgisayarda sorun yaşamıyorsanız/başka fare ve klavye ile aynı sorunu yaşamaya devam ediyorsanız anakartınızı garantiye göndermenizi ya da yeni aldıysanız değişim talep etmenizi tavsiye ederim.

Termal macundan kaynaklı olabilir mi? Sistem temizliği için sökmüştüm değişmedim henüz.

Son düzenleme:
Acaba sistem ısınıyor kendini korumaya alıyor diye devre dışı yapıyordur diye düşündüm 1.5 yıl oluyor NZXT kendi macunu.
Sistemin ısıya karşı kendini korumaya alma yöntemlerinden biri değil o. Oyun sırasında ısı değerlerini kontrol edebilirsiniz ancak aşırı ısınmaya karşı kendini kapatır bilgisayar.

Yeni konular

Geri
Yukarı