Oyunlarda Fizik mi, Grafik mi, Hikaye mi Ararsınız?

1- Grafik
2- Hikaye
3- Oynanış

Benim için en önemli kriter grafikler.

Başkan witcher'da grafik ve hikaye akıyor da oyunda fizik namına bir şey yok be.

Oyunu oyun yapan oynanışıdır. Oyunun zevkli ve akıcı olması, farklı oynanış mekanikleri sunması, hatalardan arındırılmış olması gibi oynanışı etkileyen birçok unsur benim için çok ama çok önemlidir. Kısaca oynanışı kötü olan bir oyunun hikayesi ne kadar iyi olursa olsun oynamam.

Bir oyunu çekici yapan hikayesidir. Hikaye isleyisi olmadan dumduz bir oynanıs oldugunu dusunun, istedigi kadar guzel grafikleri olsun bir sure sonra sıkar. Bazı oyunların bazı görevlerinde bile birbirini tekrar ediyor diye sıkılıyorum diyenler oluyor mesela.

2. olarak ise oynanış ve mekanikleri.

3. sırada ise grafik - müzik eşit seviyede. Yerinde ve dozunda giren müzikler, oyuna renk katıyor. Çekiciliğini ve oyunda kalmanı arttırıyor. Long Dark'da bazı müzikler çaresizliğini o kadar iyi anlatıyor ki örneğin, oyunu bildiğiniz 1 müzikle size yaşatıyorlar.

16 Bit veya 32 Bit olmadığı sürece eski nesil grafiklere çok katlanamam. Ama en önemlisi mekanik. Hikaye ekstradan tuzu biberi oluyor benim için genelde.

Oyundan oyuna değişir açıkcası. Garry's Mod çok hoşuma gidiyor fakat The Division'da beni içine çekiyor.

Ben direk hikaye ararım. Profilindeki gibi GTA 4 oyununun hikayesini de çok severim. Oynanışı çok iyi olmasada.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…