Oyunlarda Fizik mi, Grafik mi, Hikaye mi Ararsınız?

valla 3 de olmazssa o oyunu oynamam zaten çünkü grafiğe aldanıp girerim bakarım fizik kötü silerim oyunu veya grafiğe aldanıp girerim fizik güzel ama hikaye ya yok yada çöp yine çıkar silerim örnek far cry 5 gibi çöp hikayesi var hep aynı şeyi yapıyosun mesela
anlayacağın 3 de olmak zorunda yoksa bi tadı çıkmıyo örnek oyun olarak bak the witcher 3 e efsane bi oyun herşeyiyle tas tamam bir oyun :)
Başkan witcher'da grafik ve hikaye akıyor da oyunda fizik namına bir şey yok be.

Oyunu oyun yapan oynanışıdır. Oyunun zevkli ve akıcı olması, farklı oynanış mekanikleri sunması, hatalardan arındırılmış olması gibi oynanışı etkileyen birçok unsur benim için çok ama çok önemlidir. Kısaca oynanışı kötü olan bir oyunun hikayesi ne kadar iyi olursa olsun oynamam.

Bir oyunu çekici yapan hikayesidir. Hikaye isleyisi olmadan dumduz bir oynanıs oldugunu dusunun, istedigi kadar guzel grafikleri olsun bir sure sonra sıkar. Bazı oyunların bazı görevlerinde bile birbirini tekrar ediyor diye sıkılıyorum diyenler oluyor mesela.

2. olarak ise oynanış ve mekanikleri.

3. sırada ise grafik - müzik eşit seviyede. Yerinde ve dozunda giren müzikler, oyuna renk katıyor. Çekiciliğini ve oyunda kalmanı arttırıyor. Long Dark'da bazı müzikler çaresizliğini o kadar iyi anlatıyor ki örneğin, oyunu bildiğiniz 1 müzikle size yaşatıyorlar.

16 Bit veya 32 Bit olmadığı sürece eski nesil grafiklere çok katlanamam. Ama en önemlisi mekanik. Hikaye ekstradan tuzu biberi oluyor benim için genelde.

Ben direk hikaye ararım. Profilindeki gibi GTA 4 oyununun hikayesini de çok severim. Oynanışı çok iyi olmasada.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı