Oyunlarda FPS bir süre sonra sabitleniyor

Stenzy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
940mx / i5-7200u / 8gb ram / 240gb ssd
Merhaba. Size şöyle izah edeyim; GTA'ya giriş yapınca FPS 50 60'larda oluyor genellikle ama bir süre sonra 25FPS üstüne çıkmıyor. Bir ayar var da onu mu kapatmalıyım? V-Sync kapalı.

Şarjda oynarsan pek bir problem olmaz ama şarjdan çıkarırsan performans düşüşü yaşarsın. Eğer şarjda değilse bir de şarja takıp dener misin?

Her zaman şarja takılı oynuyorum işlerimi öyle yapıyorum şarjı çıkarınca bilgisayar kapanıyor.

Merhaba. Size şöyle izah edeyim; GTA'ya giriş yapınca FPS 50 60'larda oluyor genellikle ama bir süre sonra 25FPS üstüne çıkmıyor. Bir ayar var da onu mu kapatmalıyım? V-Sync kapalı.
Sorunun çözümü:
İlgili aracı yükleyin. Klasöre çıkartın ve ana ekrandaki BD PROCHOT tikini kaldırın.

Sorunun çözümü:
İlgili aracı yükleyin. Klasöre çıkartın ve ana ekrandaki bd prochot tikini kaldırın.

İndirdim buradan başka tikini kaldırabileceğim veya açabileceğim bir şey gereklimi.

Dosya Ekleri

• 1639671856386.png
    1639671856386.png
    39,5 KB · Görüntüleme: 31
İndirdim buradan başka tikini kaldırabileceğim veya açabileceğim bir şey gereklimi.
Turboyu devre dışı mı bıraktınız?

Windows güç seçeneklerinde yeni bir güç planı oluşturun. Dengeli veya Yüksek Performans ayarlayın ve onu kullanın sanırsam bir şeyleri değiştirmişsiniz.

Bunu yaptıktan sonra ThrottleStop'u kapatın ve ThrottleStop.ini dosyasını silin. Ardından tekrar ThrottleStop'u açın. Sonrasında BD PROCHOT tikini kaldırın.

Disable Turbo kutusu hala tikli ise tikini kaldırın. Set Multiplier seçeneğini de devre dışı bırakın.
FIVR ve TPL sekmelerini de atın.

BD PROCHOT'u devre dışı bıraktıysanız sorun muhtemelen çözüldü zaten ama yine de daha da iyi olabilir diye dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı