Oyunlarda FPS düşmeleri ve dokuların geç yüklenmesi

MotoCBR

Hectopat
Makaleler
8
Merhabalar, ben son zamanlarda oyunlarda drop yemeye başladı ve dokular geç yükleniyor GTA 5 ve ETS 2 oynuyorum ama ikisinde de drop GTA 5'te drop ve dokular geç yükleniyor. Önceden böyle değildi GTA 5'te arabaya binince özellikle droplar artıyor dün böyle değildi.
HD Tune ile bad sector testi yaptım hasarlı 1 blok bile çıkmadı okuma yazma testi yaptım değerler çok yavaştı okuma hızında en düşük 0.5 MB hız en yüksek 88MB ortalama 30-50 MB hızlardaydı yazma testi biraz daha düşüktü eğer SSD alırsam bu sorunlar gider mi?
FPS düşmesi yaşamıyorum drop yaşıyorum başlığı düzenleyen moderatöre selam :D

Son düzenleme:
HDD kaynaklı bir sorun gibi. Ben de aynı sorunları yaşıyordum. 7 senelik HDD kullanmama rağmen 0 bad sector ve %100 sağlık gösteriyordu. Büyük ihtimalle sizin HDD'de onları gösterecek özellik yok. Sistem özelliklerinizi yazın. Büyük ihtimal sorun HDD kaynaklı gibi duruyor.

HDD kaynaklı bir sorun gibi. Ben de aynı sorunları yaşıyordum. 7 senelik HDD kullanmama rağmen 0 bad sector ve %100 sağlık gösteriyordu. Büyük ihtimalle sizin HDD'de onları gösterecek özellik yok. Sistem özelliklerinizi yazın. Büyük ihtimal sorun HDD kaynaklı gibi duruyor.

Anakart: Gigabyte G31m ES2l.
RAM: 4 GB DDR2 800 MHz.
GPU: NVIDIA GeForce 9600GT 1GB GDDR3 256bıt.
CPU: Intel Core 2 Quad Q6600.
Windows 11.
Hocam bir de arabada kaza yaparken kasıp sesler gidiyor mesela direkleri devirince insanlara çarpınca ve sesler gidiyor bir anlık bu HDD sorun olabilir mi?

Hocam bir de arabada kaza yaparken kasıp sesler gidiyor mesela direkleri devirince insanlara çarpınca ve sesler gidiyor bir anlık bu HDD sorun olabilir mi?

Öyle olduğunu düşünüyorum. Diğer oyunlarda da aynı sorun var mı? Sisteminizi gördükten sonra belleklerden de şüphelenmeye başladım.

Öyle olduğunu düşünüyorum. Diğer oyunlarda da aynı sorun var mı? Sisteminizi gördükten sonra belleklerden de şüphelenmeye başladım.

Hocam ama dün rahatlıkla oynatırken şimdi çok fazla drop giriyor ve HDD ışığı sabit yanıyor aynı zamanda sesler geliyor ve sadece oyuna girerken böyle oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı