Oyunlarda FPS Düşmesi

bugrabsk

Decapat
Sadece tek hava çıkışlı laptopum var, soğutmayı yaptım ve genel olarak iyi ama sürekli FPS drop yiyorum.

Oyun içi bir görüntü:
IMG_20190707_150838.jpg

Bu şekilde, nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin darboğaz yaptığı anlaşılıyor buradan. Sistem özelliklerini yazar mısınız buradan. MSI Afterburnerde CPU1 Usage değil de sadece CPU Usage kısmını seçin ondan sonra tekrar ekran görüntüsü atın.

İşlemcinin darboğaz yaptığı anlaşılıyor buradan. Sistem özelliklerini yazar mısınız buradan. MSI Afterburnerde CPU1 Usage değil de sadece CPU Usage kısmını seçin ondan sonra tekrar ekran görüntüsü atın.
Hocam laptop olduğu için darboğaz olacağını pek sanmıyorum. Genellikle toplama pclerde eski nesil islemciyle yeni nesil ekran kartı kullandıgımızda darboğaz oluşuyor. Isıdan kaynaklı olabilir ben fx 8320 ile şuan bu sorunu yaşıyorum 61 max temp yazıyor ben 65lerde drop yiyorum. Bence arkadaş işlemci modeline bakıp max temp'ini öğrensin ve aida64 ile stres testine soksun frekans düşüyor olabilir.

Ayarları yükseltmeyi deneyin.

Termal macun değiştirdiniz mi ? Değiştirdiyseniz kaliteli bir termal macun mu ? Değilse genellikle çin işi termal macunlar böyle sorunlar açabiliyor.

Hocam laptop olduğu için darboğaz olacağını pek sanmıyorum. Genellikle toplama pclerde eski nesil islemciyle yeni nesil ekran kartı kullandıgımızda darboğaz oluşuyor. Isıdan kaynaklı olabilir ben fx 8320 ile şuan bu sorunu yaşıyorum 61 max temp yazıyor ben 65lerde drop yiyorum. Bence arkadaş işlemci modeline bakıp max temp'ini öğrensin ve aida64 ile stres testine soksun frekans düşüyor olabilir.
Sıcaklık ile ilgili olduğunu zannetmiyorum, farklı bir problem var bence. İşlemcimin 80-85 dereceye kadar çıktığı oluyor ama sıfır FPS drop. 63 derece de laptop için iyi bir sıcaklık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı