Oyunlarda Frankfurt Serverına Bağlanma

thegod57

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle konuyu doğru yere açtığıma tam emin olamadım kusura bakmayı yanlışsa.
Yaklaşık 3-4 yıldır fix 70-80 ping almaktaydım. Tahminim bu süreye kadar hep Frankfurt serverlarına bağlanmamdı. Gerekli testlerde de Frankfurt serverlarında pingim 60-70 civarı gözüküyor, diğer bütün EU serverlarında 150 civarı.
Sorunum şu; son zamanlarda beni Frankfurt serverı dışındaki EU serverlara bağlıyor ve 150 ping altına inemiyorum. Bütün oyunlar için geçerli 150 aşağısı yok EU'da.
Ben bu servera bağlanma işini nasıl halledebilirim, yani PC'im sanki Frankfurt'taymış gibi bağlansam VPN dışında yapabileceklerim nelerdir? VPN'de lag girecek diye duyuyorum çoğu kişiden. Artık çığırından çıktı bu iş, kaç gündür 150 ping. Gerekli her şeyi test ettim, bütün ping değerleri normal bana sadece EU Frankfurt serverına bağlanma yolları lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle konuyu doğru yere açtığıma tam emin olamadım kusura bakmayı yanlışsa.
Yaklaşık 3-4 yıldır fix 70-80 ping almaktaydım. Tahminim bu süreye kadar hep Frankfurt serverlarına bağlanmamdı. Gerekli testlerde de Frankfurt serverlarında pingim 60-70 civarı gözüküyor, diğer bütün EU serverlarında 150 civarı.
Sorunum şu; son zamanlarda beni Frankfurt serverı dışındaki EU serverlara bağlıyor ve 150 ping altına inemiyorum. Bütün oyunlar için geçerli 150 aşağısı yok EU'da.
Ben bu servera bağlanma işini nasıl halledebilirim, yani PC'im sanki Frankfurt'taymış gibi bağlansam VPN dışında yapabileceklerim nelerdir? VPN'de lag girecek diye duyuyorum çoğu kişiden. Artık çığırından çıktı bu iş, kaç gündür 150 ping. Gerekli her şeyi test ettim, bütün ping değerleri normal bana sadece EU Frankfurt serverına bağlanma yolları lazım.
Oyunda server seçme menüsü olabileceği gibi belki Frankfurttaki server kapanmıştır o yüzden EUya atıyor olabilir.

Geçenlerde CS:GO oynadığımda beni Frankfurt sunucularına değilde, Polonya sunucularına yönlendirmiş. Frankfurt sunucularında belki sorun olabilir. Bana genelde Avrupalılar denk geliyor. Ping konusunda sıkıntı yaşamadım. Sizin ki İSS kaynaklı bir durum gibi görünüyor.

css.png

20180530.jpg

Son düzenleme:
Aynı sorun bende'de var ya çok can sıkıcı CSGO'da mm_dedicated_search_maxping 60 bu komutu yazınca 62'nin üstü pingi görmüyorum yüksek ihtimal frankfurt server'ına veriyor fakat fortnite'da 10 oyunda sadece 2sinde 60 ping civarı alıyorum, keşke sürekli frankfurta bağlanma gibi bir seçeneğimiz olsa

Oyunda server seçme menüsü olabileceği gibi belki Frankfurttaki server kapanmıştır o yüzden EUya atıyor olabilir.
EU serverının içinde zaten Frankfurt serverı da gidipte ingiltere serverına atması sorun şuan
Gerçekten bütün ping testlerinde frankfurt dışındaki sunucular da 150 ping alıyorum ve artık çileden çıkmaya başladım sürekli aynı sorun london polonya sürekli burlara atıyor bütün oyunlarda
Hangi oyunlarda bağlanacaksınız?
bütün oyunlar için aklınıza ne geliyor fifa battlefield overwatch pubg vbvb

Diğer oyunları bilmem de CS:GO için bu programı önerebilirim: [Official] MM Server Picker/Pinger 4.73 | Counter-Strike: Global Offensive Modding Tools
Gösterdiği sunucularda kaç ping aldığınızı ve seçebilmenizi sağlıyor. Diğer oyunlarda işe yarıyor mu hiç bilmiyorum.
CSGO'da zaten komut ile de bağlanılıyor Frankfurt sunucularına, diğer oyunlar sıkıntı :D Biraz bakındım bu programın Fortnite veya PUBG için olanı yok galiba

Problemin kaynağı oyun firmasının dışında servis sağlayıcınız da olabilir. Bazen konum bilgisinin yanlış okunması da bu tür sorunlar oluşturabiliyor. Bazı oyunların içinde sunucu seçimi yapabiliyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı