Oyunlarda geri yükleme yapar mısınız?

waitdeath

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar diyelim Witcher 3'te bir yan görevdesiniz. Bu görevin sonunda yanlışlıkla veya yanlışlıkla olmadan istemediğiniz durum oluştu. Load yapıp orayı tekrar oynar mısınız yoksa bırakır mısınız?
(Yan görev olarak turnuvaları baz alabilirsiniz)

Valla Fallout 4, SWTOR gibi oyunlarda sürekli her seçimiminden sonra acaba diğerini seçseydim nasıl ilerlerdi olaylar diye çok kez geri döndüğüm oldu. Bu sayılır mı bilmiyorum ama.

Save alıp sevmediğim NPC'ye Fus Ro Dah çekerim sonra geri alırım.
Ya da bunun gibi saçma ama eğlenceli olan şeyleri denerim.

Ama onun dışında hikayedeyken falan yapmam çünkü bu bir RPG oyunu daha doğal oluyor o anlık seçim yapmak.

Eğer merak edersem diğer seçenekleri Save alıp onları da denerim, ama her zaman ilk seçtiğimden devam ederim daha eğlenceli oluyor öyle.

Ana hikaye de değiştirmiyorum ama farklı görevler de anlık seçimlerim sonrasında oluşan hayal kırıklığıyla elim yeniden yükle butonuna gitmiyor değil vallahi :)

Şu ana kadar sadece Skyrim oynarken yaptığımı hatırlıyorum. Riverwood'da tavuklara vurup herkesi üstüme saldırttıktan sonra geri alıyordum. Frodnar adlı elinde bıçak tutan çocuk çok sinir bozucu. HZD oynarken yaptığımı da hatırlıyorum ara sıra.

Save alıp sevmediğim NPC'ye Fus Ro Dah çekerim sonra geri alırım.
Ya da bunun gibi saçma ama eğlenceli olan şeyleri denerim.

Ama onun dışında hikayedeyken falan yapmam çünkü bu bir RPG oyunu daha doğal oluyor o anlık seçim yapmak.

Eğer merak edersem diğer seçenekleri Save alıp onları da denerim, ama her zaman ilk seçtiğimden devam ederim daha eğlenceli oluyor öyle.
Bence witcher gibi oyunların eğlence içerikli görevlerin de (turnuva vb.) yeniden yükleme yapmak daha zevkli. Ancak ağır yan görevler de ise diğer türlü nasıl olur diye değiştirmek isteyebiliyor insan kesinlikle.
Görev güzelse ve iyi sonuçlanmasını istiyorsam evet ama adam pataklamak için girdiysem hayır.
Ben görevin en önemsiz kısmında benimle alay ettikleri için yeniden başlattığım olmuştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı