Oyunlarda Grafik Ayarlarını Değiştirince FPS Artışı Olmuyor

Danielr

Centipat
  • Anakart: MSI B150M GAMING PRO
  • İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-6500 CPU @ 3.20GHz
  • Ekran kartı: GTX 1060 6 GB
  • RAM: 16 GB DDR4 2133MHz Fury
CPU bazlı oyunlarda grafik değişiminin FPS ve performansa etkisi sanki FPS'i 65'e kitlemişim gibi. CS:GO ve Battlefield'ı örnek olarak verirsem bunlarda en yüksek ayarlar ve en yüksek çözünürlük ile oyun oynamak, en düşük ayarlarla oynamakla aynı FPS'i veriyor. Sorunun çözümü var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz o kadarını işleyebiliyordur. BF gibi CPU bazlı oyunlarda darboğaza düşüyordur muhtemelen.

Nvidia denetim masasından sabitlemiş olabilirsiniz. Bende de aynı sorun vardı oradan düzeltmiştim.

• Anakart: MSI B150M GAMING PRO
  • İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-6500 CPU @ 3.20GHz
  • Ekran kartı: GTX 1060 6 GB
  • RAM: 16 GB DDR4 2133MHz Fury
CPU bazlı oyunlarda grafik değişiminin FPS ve performansa etkisi sanki FPS'i 65'e kitlemişim gibi. CS:GO ve Battlefield'ı örnek olarak verirsem bunlarda en yüksek ayarlar ve en yüksek çözünürlük ile oyun oynamak, en düşük ayarlarla oynamakla aynı FPS'i veriyor. Sorunun çözümü var mıdır acaba?

Hacım CS:GO'da cfg falan yüklemiş isen aldığın FPS değerlerini 60 gibi değerlere sabitleyebiliyor. Ek olarak V-SYNC kapalı mı kontrol et. Ayrıca RAM'i bu kadar yüksek bir sisteme daha iyi bir işlemci almanı tavsiye ederim, bu sistem i7 ile uçar...

Peki denetim masasında fps sabitleme gibi olayı kaldırmakla beraber maksimum perfomans sağlayacak nvidia denetim masası ayarlarını nasıl bulabilirim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hacım CS:GO'da cfg falan yüklemiş isen aldığın FPS değerlerini 60 gibi değerlere sabitleyebiliyor. Ek olarak V-SYNC kapalı mı kontrol et. Ayrıca RAM'i bu kadar yüksek bir sisteme daha iyi bir işlemci almanı tavsiye ederim, bu sistem i7 ile uçar...
Cs özelliklerini düzeltmişe benziyorum fakat battlefield'da aynı sıkıntı devam ediyor işlemciden olabileceğini sıkıntının battlefield işlemci bazlı oyun olduğu için yetersiz kaldığını söylediler.İşlemciyi hangisi alırsam 2 seneye alıcağım rtx 2070 ya da 2080 li bilgisayarda da bottleneck yapmadan çalışır?

Cs özelliklerini düzeltmişe benziyorum fakat battlefield'da aynı sıkıntı devam ediyor işlemciden olabileceğini sıkıntının battlefield işlemci bazlı oyun olduğu için yetersiz kaldığını söylediler.İşlemciyi hangisi alırsam 2 seneye alıcağım rtx 2070 ya da 2080 li bilgisayarda da bottleneck yapmadan çalışır?

Pek emin değilim fakat Ryzen 7 veya i7 8700k bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı