Oyunlarda harici, masaüstünde dahili GPU nasıl kullanılır?

oustN

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle aranızda yeniyim, herkese merhabalar :) 2-3 sorum olacak, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Anakart: AB350M-GAMING3
İşlemci: Ryzen 5 2400G.
Ekran kartı: 5500 XT.
RAM: 2x8 GB 2666 MHz.

1- Oyunlarda normal 5500 XT ve masaüstünde falan işlemci ekran kartını kullanma gibi bir ihtimalim var mı?
2- 5500 XT FPS performansı çok iyi gibi gelmedi bana yapabileceğim bir şey var mı?
3- BIOS sürümüm güncel değil. İlk PC aldığımda kuramamıştım, başka işlemci bulup BIOS'u güncellemiştim, şimdi yeni sürüme geçsem o sıkıntıyı tekrar yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
1_ yazdığın anakart yeni galiba büyük ihtimal masaüstü uygulaması vardır. Oradan anlık olarak kullanılacak ekran kartını seçebilirsin. Eğer uygulamada öyle bir seçenek yoksa BIOS'tan %100 oluyor.
2_ 5500 XT kaç GB'lıklardan. Normalde yeni bir ekran kartı GDDR6 işini görmesi lazım. Üst seviye oyun oynuyorsan bilemem tabii.
3_hem güncellemiştim diyorsun hem yeni sürüme geçmekten bahsediyorsun sorunu tam anlayamadım ama işlemcinle uyumlu ise şu an güncellemen de fayda var BIOS'u.

1_ yazdığın anakart yeni galiba büyük ihtimal masaüstü uygulaması vardır. Oradan anlık olarak kullanılacak ekran kartını seçebilirsin. Eğer uygulamada öyle bir seçenek yoksa BIOS'tan %100 oluyor.
2_ 5500 XT kaç GB'lıklardan. Normalde yeni bir ekran kartı GDDR6 işini görmesi lazım. Üst seviye oyun oynuyorsan bilemem tabii.
3_hem güncellemiştim diyorsun hem yeni sürüme geçmekten bahsediyorsun sorunu tam anlayamadım ama işlemcinle uyumlu ise şu an güncellemen de fayda var BIOS'u.

Sistemi 2018 de aldım o zaman anakart işlemci ikilisinden dolayı sistem kurulmadı eski bir işlemci ile anakartı güncelledim ve orada bıraktım bir daha hiç ellemedim ve 2018 sürümü var üzerinden 4 5 sürüm çıkmış ama ben onları hiç yapmadım. 1. soruya gelecek olursam yami BIOS'tan öyle bir şey mümkün yapabilirim.

Geri
Yukarı