Oyunlarda Hile Kullananların Amaçları ne?

LeViAcKeRMaN

Megapat
Yer
KaPTaN LeVi
Her online oyunda artık hile var. Dota 2 bile bugün baktım bir dünya hile varmış. Bu hilenin hem ücretsiz sürümleri var. Hemde plus yani paralı sürümlerini çıkarmışlar. İnsanlar bunu kullanmak için para bile veriyorlar. Oyun yapımcıları bu durumda ne yapıyorlar merak ediyorum. PUBG bile dünya kadar hile var. Online rekabet oyunlarında da artık hile olmasın. İnsanı oyundan soğutuyorlar.:dikkatli:

Hile kullananlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hile yapımcılarının albenili reklamları, kazanma hırsı, karşısındakini yenilgiye uğratmanın verdiği haz yahut para kazanma gibi nedenler. Ha bir de kendini arkadaşlarına kanıtlamaya çalışan küçük adamlar var. Hile her oyunda, her zaman ve istisnasız her klasmanda olur. Hileyle yaşamayı öğrenmek lazım.

Çok saçma bir konu, ya arkadaş delikanlı gibi CS GO oynamak varken neden hile? Şimdi insanlar kesinlikle rank kasmak için yapmıyorlar. Hile kullananlar ya kolsuzdur, hile olsa bile seni zor vurur ya da profesyonel olup overwatch muhabbetine takılmadan ucundan görme hilesi kullanıyordur. Trol amaçlı yani.

Her ne amaçla olursa olsun rekabetçi bir oyunda hile kullananlara aklıma ne gelirse sövüyorum, ve şikayet ediyorum. Allah yollarını kapasın, PSU'ları yansın gibi beddualar da ederim.,

Hile kullanmayi hic sevmem ama dayanamadim Dead by Daylight oyununda Bloodpoints hilesini yaptim malum program ile.
Hala kendimi suclu hissediyorum. Ama oynarken asla ve asla hile yapmam. Ama bazi perk ve itemleri almak icin bloodpoints'e ihtiyacim vardi ve acele ettim. Kendimi hakli cikarmak icin yazmadim, sadece bir anlamda günah cikartiyorum :)

İnsanları dolandırarak kolay yoldan para kazanmayı düşünenler neyse oyunlarda hile kullananlar da onlardır.

Kolay yoldan bölüm geçmekten ne diye zevk alırsın ki, bütün tuşlara basarak bölüm geçmek varken?

Biraz manuel olmalı oyuncu dediğin. Elini kullanmalı yani.

Hile kullanmayi hic sevmem ama dayanamadim Dead by Daylight oyununda Bloodpoints hilesini yaptim malum program ile.
Hala kendimi suclu hissediyorum. Ama oynarken asla ve asla hile yapmam. Ama bazi perk ve itemleri almak icin bloodpoints'e ihtiyacim vardi ve acele ettim. Kendimi hakli cikarmak icin yazmadim, sadece bir anlamda günah cikartiyorum :)

Tek kişilik oyunlarda kişinin kendi kararı ama online çoklu oyunlarda yapılmasını ben çok saçma buluyorum. 5 oyun atıyorsun 4 oyun hep hile geliyor. :dikkatli:Hiç bir anlamı kalmıyor oynamanın.
Hile yapımcılarının albenili reklamları, kazanma hırsı, karşısındakini yenilgiye uğratmanın verdiği haz yahut para kazanma gibi nedenler. Ha bir de kendini arkadaşlarına kanıtlamaya çalışan küçük adamlar var. Hile her oyunda, her zaman ve istisnasız her klasmanda olur. Hileyle yaşamayı öğrenmek lazım.

Hileyle yaşamayı öğrenmeye ben katılmıyorum. Sonuçta oyun oynuyoruz yine bir emek veriyoruz. Zamanımızı yatırıyoruz. Programa karşı benim kendi elim ve beynim nasıl kazanabilir ki? Ben 3 tuşa basıyorum ama program 0 delay ile 15 tuşa bir anda basabiliyor.:dikkatli:Oyun yapımcıları da buna göz yumuyor.
Bir türlü oynamayı beceremeyip hile kullanarak eğlenmeye çalışan yeteneksiz kişiler.

Birde oyun sonu GG ez yazarlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı