Oyunlarda ileri geri sağ sol tuş kodu

Makaleler
1
Merhaba. Bir oyun projem var. Ama kodlama bilmiyorum. Şöyle bir tuş takımı ile kontrol edeceğim karakterimi.

W= ileri.

S=geri.

A/D=yön tuşları.

R=mermi değiştirme.

Bu kodları hazır alamaz mıyız? Yani direkt oradan bakıp yazarak oyun yapamaz mıyız?

Eğer kodlama biliyorsanız bana bu kodları yazıp fotograflarını atar mısınız?

Teşekkürler.

(Not): Oyunun animasyonları hazır yani sadece kod gerekiyor. Son olarak C## dili.

Dostum ilk olarak hangi oyun motorunu kullanacağını(Unity, UE vb.) belirtmen gerek. Eğer Unity ise;
Input. GetKey(KeyCode.A)
Input. GetKey(KeyCode.D)
Input. GetKey(KeyCode.W)...
Şeklinde Input metodundan yararlanarak Update() metodunda kontrol ettirmen gerekir. Örneğin;

If(Input.GetKey(KeyCode.A))
{
Debug.Log("Sola gidildi.");
}
Gibi.

Son düzenleme:
Yanlış anlama ama hiç kodlama bilmeden yapacağın oyun projesi çok ileri gitmez. Unity kullanıyorsun galiba ama ileride bir sorun olur veya yeni özellik getirmen gerekir falan. Tavsiyem kodlama da öğrenmen yönünde. Sana çok katkı sağlar.

Dostum ilk olarak hangi oyun motorunu kullanacağını(Unity, ue vb.) belirtmen gerek. Eğer Unity ise;
Input. Getkey(keycode. A)
Input. Getkey(keycode.D)
Input. Getkey(keycode. W)...
Şeklinde ınput metodundan yararlanarak Update() metodunda kontrol ettirmen gerekir. Örneğin;

If(ınput. Getkey(keycode. A))
{
Debug.Log("sola gidildi.");
}
Gibi.

Mesela yazdım ama W ileri gitme gibi nasıl ayarlayacağım?

Benim birtane daha sorum olacaktı. Ben Unity Hub kurarken kabul ediyoruma bastıktan sonra üstte kurulum iptal edildi tam olarak tamamlanamadı yazıyor ne yapsam düzelir.
edit: ekranım böyle oluyor
Oyun motoru nedir?

Cryengine di inşallah Unity kuracağım.

Dosya Ekleri

• Unity Hub Kurulumu  6.06.2020 17_17_03.png
    Unity Hub Kurulumu 6.06.2020 17_17_03.png
    4,1 KB · Görüntüleme: 49
Benim birtane daha sorum olacaktı. Ben Unity Hub kurarken kabul ediyoruma bastıktan sonra üstte kurulum iptal edildi tam olarak tamamlanamadı yazıyor ne yapsam düzelir.
edit: ekranım böyle oluyor

Cryengine di inşallah Unity kuracağım.
Her şeyden önce bir kodlama öğrenin yoksa zorlanmayı geçtim, hiçbir şey yapamazsınız.

Merhaba. Bir oyun projem var. Ama kodlama bilmiyorum. Şöyle bir tuş takımı ile kontrol edeceğim karakterimi.

W= ileri.

S=geri.

A/D=yön tuşları.

R=mermi değiştirme.

Bu kodları hazır alamaz mıyız? Yani direkt oradan bakıp yazarak oyun yapamaz mıyız?

Eğer kodlama biliyorsanız bana bu kodları yazıp fotograflarını atar mısınız?

Teşekkürler.

(Not): Oyunun animasyonları hazır yani sadece kod gerekiyor. Son olarak C## dili.

Dediğiniz gibi olmuyor maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı