Oyunlarda işlemci hızı düşmesi

mr.kankilic27

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTX 1660 Ti ve i7-9750h işlemcim var ancak sistemimin çok rahat yettiği oyunlarda canavar gibi donanım FPS düşüşü yaşıyor. Görev yöneticisinin performans sekmesinde takip ettim ve normalde ort. 3, 4GHz çalışan işlemci oyuna girince 2,59 a düşüyor. Bilen biri varsa acilen yardım edin lütfen.

Arkadaşlar GTX 1660 Ti ve i7-9750h işlemcim var ancak sistemimin çok rahat yettiği oyunlarda canavar gibi donanım FPS düşüşü yaşıyor. Görev yöneticisinin performans sekmesinde takip ettim ve normalde ort. 3, 4GHz çalışan işlemci oyuna girince 2,59 a düşüyor. Bilen biri varsa acilen yardım edin lütfen.

Laptop modeli nedir?

İhtiyacı olduğu kadarını kullanıyordur.
İşlemcinin üzerindeki iş yükü maksimum frekansta çalışmasına sebep olmayacak kadar basittir ve bu yüzden ortalama frekans ile çalışıyordur.
FPS düşüşün bence işlemci frekansı ile alakalı değil.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (280).png
    Ekran Görüntüsü (280).png
    912,6 KB · Görüntüleme: 52
@mr.kankilic27 ThrottleStop ekranında göründüğü kadarıyla işlemci gücünü limitleyen, kullanmasına izin vermeyen bir şeyler var. Sistem güç profilini ve varsa üreticinin "Control Center" tarzı aracından performans veya oyun modunu açın.

@mr.kankilic27 ThrottleStop ekranında göründüğü kadarıyla işlemci gücünü limitleyen, kullanmasına izin vermeyen bir şeyler var. Sistem güç profilini ve varsa üreticinin "Control Center" tarzı aracından performans veya oyun modunu açın.

İşlemci gücünü ne limitleyebilir peki? Bildiğiniz bir ayar var mı?

Throttlestop tan speed shift i açıp 1 değeri girip denermisiniz.

Fıvr ve tpl değerlerininde ekran görüntülerini atarsanız dahada yardımcı olacaktır.

Bazen throttlestop bug a girebiliyor.

Geri
Yukarı