Oyunlarda işlemci kullanımı nasıl kısıtlanır?

xakiran

Hectopat
Elimde termal macun, fan temizliği bile fayda etmeyen i3 2350M işlemcili eski bir Casper laptop var. Günlük kullanımda Windows'un güç seçenekleri kısmında yer alan "En yüksek işlemci durumu" kısmı "%80" olarak ayarlandığında sorunu çözüyor fakat oyunlarda işlemci kullanımının yine %100'lere dayandığını ve haliyle bilgisayarı kapatacak derecede ısıttığını görüyorum.

Oyunlarda da işlemcinin en fazla %80 çalışmasını sağlamak mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde termal macun, fan temizliği bile fayda etmeyen i3 2350M işlemcili eski bir Casper laptop var. Günlük kullanımda Windows'un güç seçenekleri kısmında yer alan "En yüksek işlemci durumu" kısmı "%80" olarak ayarlandığında sorunu çözüyor fakat oyunlarda işlemci kullanımının yine %100'lere dayandığını ve haliyle bilgisayarı kapatacak derecede ısıttığını görüyorum.

Güç tasarruf yap bayağı kısıtlıyor bende 10 derece falan fark ediyor

Eğer PC'de bir anakart sorunu yoksa PC kapanacak duruma gelirse kapanır zaten. İşlemci 60 derece olsa yine senin elini yakar. Elini değdirerek anlayamazsın bunu.

Battle Encoder Shirase programı ile sınırlayabilirsiniz. Sınırlamak istediğiniz uygulamanın EXE'sini seçtikten sonra ne kadar sınırlayacağınızı ayarların. %80 kullanım için -%20 şeklinde ayarlamanız gerekiyor.

Eğer PC'de bir anakart sorunu yoksa PC kapanacak duruma gelirse kapanır zaten. İşlemci 60 derece olsa yine senin elini yakar. Elini değdirerek anlayamazsın bunu.
Aynen, laptop işlemcisine elimi değdiriyorum ve ısınıp ısınmadığını bu şekilde anlıyorum. Başlığa göre cevap yazmak bu olsa gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı