Oyunlarda karakterlerin karıncalanması ve pikselleşmesi

Shote17

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast 3200 MHz 2x8
SSD veya HDD modeli
Samsung 870 Evo
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
MSI A 520M A Pro
İşlemci
R5 3600
Bu sorunu yıllardır yaşıyorum belki yeni PC'ye geçince düzelir diyerek çok takmamıştım fakat yeni sisteme geçmeme rağmen düzelmeyince konu açmak istedim.
Hangi oyuna girsem karakterin saçı, sakalları çok pikselli gözüküyor ve ne yapsam çözemedim. Denediğim şeyler şunlar:
1) Ekran kartı, işlemci, RAM, anakart ve monitör değişmek.
2) Hz değerini düşürmek (180 Hz'den 165'e ve 144'e düşürdüm fark olmadı).
3) Oyunda AA ayarını değiştirmek (TAA açıksa kapatıp FXAA açmak MSAA değerini yükseltmek gibi).
4) Ekran kartı sürücüsü üzerinden filtreleme ayarları değişmek (RX 6600).

Henüz denemediğim ve aklıma gelen farklı bir kablo denemek, şu an HDMI kullanıyorum çözülecekse DisplayPort'a geçebilirim.
Önerilerinizi bekliyorum umarım bu konu bana ve bu sorunu yaşayan insanlara çözüm sunar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunu yıllardır yaşıyorum belki yeni PC'ye geçince düzelir diyerek çok takmamıştım fakat yeni sisteme geçmeme rağmen düzelmeyince konu açmak istedim.
Hangi oyuna girsem karakterin saçı, sakalları çok pikselli gözüküyor ve ne yapsam çözemedim. Denediğim şeyler şunlar:
1) Ekran kartı, işlemci, RAM, anakart ve monitör değişmek.
2) Hz değerini düşürmek (180 Hz'den 165'e ve 144'e düşürdüm fark olmadı).
3) Oyunda AA ayarını değiştirmek (TAA açıksa kapatıp FXAA açmak MSAA değerini yükseltmek gibi).
4) Ekran kartı sürücüsü üzerinden filtreleme ayarları değişmek (RX 6600).

Henüz denemediğim ve aklıma gelen farklı bir kablo denemek, şu an HDMI kullanıyorum çözülecekse DisplayPort'a geçebilirim.
Önerilerinizi bekliyorum umarım bu konu bana ve bu sorunu yaşayan insanlara çözüm sunar.
Ben çözünürlüğü yükselterek çözdüm. Benim monitörüm 1080p, 2K custom resolution ile oynuyorum. Bi' tık daha iyi duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı