RTX 3050 Ti eski oyunlarda ekran karıncalanması

thefaust

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
GTX3050Ti
İşlemci
İ7 12. Nesil
Arkadaşlar merhaba, Acer Nitro i7 12. nesil ve RTX 3050 Ti ekran kartına sahip bir laptop satın aldık. Eski sürüm oyunlar yüklemiştim birkaç tane: NFS Underground 2, Call of Duty 2 Assassin's Creed gibi. Lakin fark ettim ki bu oyunlarda ekranda çizgilenme ve karelenme gibi şeyler oluyor. V-Sync, G-Sync gibi bir sorun olduğunu düşündüm ama çözemedim.

Bilgisayarın tüm Windows Update'leri yapılmış vaziyette. Ekran kartı sürücüsü son sürüm kurulu, GeForce Experience ile kurduk. Sorunu video olarak sizinle linkte paylaşıyorum.

Yeni nesil oyunlarda böyle bir sorun yok. Örneğin Assassin's Creed'in DirectX 9 sürümünde hata var. Aynı oyunun DirectX10 versiyonu da mevcut ve onda problem olmuyor. Yazılımsal bir sorun gibi ama bir türlü çözüm sağlayamadım. DirectX'in indirilebilir tüm versiyonlarını kurmayı da denedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Video 1: Yandex
Video 2: Yandex

Ekran kartını aygıt yöneticisinden kaldırınca Intel ekran kartını görünce düzeliyor oyunlar. Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba arkadaşlar ? Ekran kartımız mı bozuk acaba anlayamıyorum. Nvidia driverı tamamen silip tekrar yükledim değişmedi. Silince 3050Ti görünmeyince eski oyunlar açılıyor sorun olmuyor. Tekrar kurunca ekran kartını görüyor ve oyunlar bozuluyor. Her eski oyunlarda aynı tahminen Directx9 ve eskilerinde.. Daha yeni aldık bilgisayarı ona göre garantiye göndermeyi planlıyoruz.

Son düzenleme:
DDU indirelim
Bir de ekran karti driverinin bir onceki surumunu NVIDIA'nin sitesinden indirelim
Sonra internet baglantisini komple sökelim
İlk olarak DDU ile ekran ekran karti Driver'ini kaldiralim
Bilgisayar acilinca C surucusunde program files ve program files X86 icindeki NVIDIA klasorunude silelim sonra
İndirdimiz Driver'i kurup bilgisayari yeniden baslatip internet baglantisini takalim oyuna grip test edip bilgi verir misin daha sonra.
Bu sekilde kurmayi dener misin driveri

Yeni konular

Geri
Yukarı