Oyunlarda kasma sorunu kaynağı nedir?

İşletim sistemi
Windows 10

Görkem Silleci

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--------------------------------
- i7 12600H CPU
- RTX 4050 Laptop GPU
- 16GB 3200 MHz DDR4 RAM
- 1TB NVMe M.2 SSD
--------------------------------
Eskiden 140 - 160 FPS değeriyle oynadığım oyunları şimdi en düşük ayarlarda 40 - 60 FPS'den yukarı göremiyorum ve rakip görünce, ateş edince vs. ani donma oluyor. Örneğin: CS:GO
Bu sadece CS:GO'da değil, Valorant, PUBG Lite, League of Legends gibi oyunlarda da oluyor. (LoL'de sadece ani donma oluyor.)
Bu sorun format attıktan sonra gerçekleşti.
Ekran kartım güncel, fan temizliği yaptım, işlemcinin termal macununu yeniledim.

Sistem özellikleri:

- 2 çekirdekli i5-7200 işlemci.
- NVIDIA GeForce 920MX ekran kartı.
- 4 GB RAM.
- Windows 10 Home.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gün geçtikçe oyunlardaki grafikler yükselir ve bu yüzden fps düşüşü yaşayabilirsin.
Bilgisayarın ısısı da önemli örnek olarak işlemci çok fazla ısınırsa Ghz düşer ve fps drop yiyebilirsin. Bu yüzden düzenli olarak bilgisayarı temizlemeni ve termal macunları yenilemeni öneririm.
4 gb ram günümüz oyunlar için yetersiz gelebilir. Ram takviyesi yapınız.
Sisteme gelirsek elindeki ekran kartı bir hayli eski olduğu için eski değerleride bekleme.

RAM kaynaklı drop yiyorsun.

Önceden de RAM'im 4 GB'tı ve drop yemiyordum.
laptop lenovo 320 mi
Asus X541U
Gün geçtikçe oyunlardaki grafikler yükselir ve bu yüzden fps düşüşü yaşayabilirsin.
Bilgisayarın ısısı da önemli örnek olarak işlemci çok fazla ısınırsa Ghz düşer ve fps drop yiyebilirsin. Bu yüzden düzenli olarak bilgisayarı temizlemeni ve termal macunları yenilemeni öneririm.
4 gb ram günümüz oyunlar için yetersiz gelebilir. Ram takviyesi yapınız.
Sisteme gelirsek elindeki ekran kartı bir hayli eski olduğu için eski değerleride bekleme.
Söylediklerinizi dikkate alacağım ama şunu sormalıyım;
Termal macun yenilemesi ve fan temizlemesini hangi gün aralıklarıyla yapmalıyım?
Örneğin; 1 Ay, 1 Hafta...

Yeni konular

Geri
Yukarı