Oyunlarda Keskinlik ayarı kullanıyor musunuz?

Bazı oyunlardaki TAA gibi Antialiasing çözümlemeleri görüntüyü olduğundan fazla bulanıklaştırabiliyor, mesela RDR2'de TAA'i kapatıp üstüne TAA Sharpness'i da minimuma çekerek Reflection MSAA'i devreye sokuyorum. Onun dışında bazı FideltyFX CAS gibi farklı sharpening metodları da yerine göre grafikleri downscale edebiliyor veya bir tık daha sharp hale getirebiliyor (Bk: Death Stranding, Shadow Warrior 3, Shadow of The Tomb Raider Definitive Edition..).

Triple A oyun olup da grafikleri tatmin etmezse görsel şölen yaşamak adına resolution scale destekli oyunlarda bu scale ayarını ekran kartının performansını vasat hale getirmeyecek şekilde kademe kademe artırabiliyorum, bu da haliyle ister istemez 1080p monitörde keskinliği de dolaylı yönden artırmış oluyor. Ek olarak bir ara Warzone için de NVIDIA/AMD denetim masalarındaki bu keskinlik ayarı mevzusu görünürlüğü artırabilmek için kullanılan güzel metotlardan biriydi, tabii yeni gelen güncellemelerden sonra artık buna pek ihtiyaç kalmadı diye biliyorum.

@KeyN_N , güncel sürücü kullanmıyorum hocam ben 😄. 471.68 sürümünü kullanıyorum hala, film greni ayarlarıyla ilgili de daha ince bir ayar yapmadım, genel olarak bütün oyunlarda netlik noktasında faydası dokunuyorsa detaylı ayarlamalarıyla beraber ben de deneyebilirim açıkçası 👍

@KeyN_N , güncel sürücü kullanmıyorum hocam ben 😄. 471.68 sürümünü kullanıyorum hala, film greni ayarlarıyla ilgili de daha ince bir ayar yapmadım, genel olarak bütün oyunlarda netlik noktasında faydası dokunuyorsa detaylı ayarlamalarıyla beraber ben de deneyebilirim açıkçası 👍
Bende aynı şekilde 472.12 kullanıyorum güncel sürücü yerine. O ayar 0 yapılmaz ise dokular kötüleşiyor anlamadığım bir şekilde. Siz AMD tarafına geçtiğiniz için o ayar yok zaten. Radeon yazılımından keskinleştirme açmanız halinde dediğim bozulma olmuyor yani direk film greni açık. Ama önerim %60'ı geçmemeniz. Daha üzerinde akıcılığı kaçırıyor gibi geliyor bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı