Oyunlarda maksimum performans için ne yapılmalı?

emreyesilyurt

Hectopat
Arkadaşlar internette birçok kaynak var ama hepsi de birbirinden kopya çektiği için hangi ayarların ne işe yaradığını veya ne kadar işe yaradığını anlamıyorum. Sizce bilgisayarın oyunlarda maksimum FPS yani performansı vermesi için neler yapmalıyım?

Custom ISO kullanacaksın en basiti. Bir de güncel ekran kartı sürücüsünü. Yapabiliyorsan bileşenlere stabilliği vs. bozmayacak kadar overclock.

Ekran kartına overclock yapabilirsin işlemcine overclock yapabilirsin bilgisayarında oyun modunu açıp güç modunu yüksek performansa çekebilirsin.

Overlock zarar vermez mi? Laptop kullanıyorum. Nvidia ekran karı var önerdiğiniz ayarlar neler?

İşletim sistemindeki gereksiz tüm hizmetleri kapatmak, güncel driver kullanmak, oyun ayarlarını doğru bir şekilde yapmak, overclock yapmak, SSD'yi temiz kullanmak, sistemi sürekli soğuk tutmak vs.

Bunlar yapılabilecek şeyler.

Overlock zarar vermez mi? Laptop kullanıyorum. NVIDIA ekran kartı var önerdiğiniz ayarlar neler?

Düzgün ve ayarında bir overclock yaparsanız zarar vereceğini sanmam sadece abartı olmaması ve ayarında olması gerekiyor bende laptopuma overclock yapıyorum ve zararını görmedim.

Overlock zarar vermez mi? Laptop kullanıyorum. Nvidia ekran karı var önerdiğiniz ayarlar neler?
Onun dışında en iyi performans için olan ekran kartı ayarları budur.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısıı.PNG
    Ekran Alıntısıı.PNG
    63,1 KB · Görüntüleme: 16
  • resim_2023-07-27_013955641.png
    resim_2023-07-27_013955641.png
    41,1 KB · Görüntüleme: 16
Laptop kullanıyorsanız oyunları harici grafik kartıyla açacaksınız. Laptop veya masaüstü fark etmeksizin pil ayarlarınızı yapmanız gerekiyor ikisi için de aşağıdaki rehberime bakabilirsiniz:

Ekran kartı sürücünüzü güncel tutun.
Mümkünse çift kanal RAM kullanın.

Arkadaşlar internette birçok kaynak var ama hepsi de birbirinden kopya çektiği için hangi ayarların ne işe yaradığını veya ne kadar işe yaradığını anlamıyorum. Sizce bilgisayarın oyunlarda maksimum FPS yani performansı vermesi için neler yapmalıyım?

SSD değiştirebilirsin böylece oyundaki mapler vs. daha hızlı yüklenir laptopsa pil ayarlarından masaüstüyse normal ayarlardan maksimum performansa çekmelisin yine pek bir değişiklik olmadıysa mecbur olarak grafikleri düşüreceksin artık kaldırmıyorsa da paranla işlemci ekran kartı vs. yükseltmen lazım başka pek bir çözümü yok ama en etkili çözümler ya grafikleri düşür ya da arkada çalışan programların hepsini kapat diğer dosya silme cart curt pek bir işe yaramaz sadece SSD'inde yer açar o da çok büyük bir yer değil.

Geri
Yukarı